Жива історія Пласту

«Пам’ять нації» — це цифровий архів спогадів, який створюють приватні особи, некомерційні організації, шкільні та освітні, державні установи в Європі. Їхня мета — порівнювати, оцінювати і проводити спільні дискусії про зібрані записи, тексти, фотографії і архівні документи. Колекція спогадів публікується, аби вони слугували матеріалом для досліджень новітньої історії і були доступні громадськості.

Цифровий архів спогадів «Пам’ять нації» створено у 2008 році трьома чеськими організаціями: товариством Post Bellum, Чеським радіо та Інститутом дослідження тоталітарних режимів. Відтоді до проекту долучається багато дослідницьких установ з усієї Європи. Кожному свідку надається певна категорія та річниця, які характеризують період та етап в історії ХХ ст. тої чи іншої держави, про яку він розповідає. На сьогоднішній день портал «Пам’ять нації» перекладено 10 мовами. Минулого місяця доступною стала і українська версія сторінки.

В рамках проекту «Жива історія Пласту» було опубліковано спогади свідків довоєнного Пласту, а також пластунів сеньйорів:

Таким чином у переліку нових категорій та річниць порталу з’явилися етапи історії Пласту, а спогади свідків, перекладені англійською мовою та опрацьовані редакторами, вийшли на міжнародний рівень порталу європейської історії.

Окрім представників Музею-архіву в реалізації проекту свою допомогу надали пл. сен. Андрій Якубовський, пл. сен. Дора Горбачевська, пл. сен. Андрій Горняткевич, ст. пл. Катерина Свідзинська, ст. пл. прих. Катерина Танчак, ст. пл. Богдан Печеняк, ст. пл. Ольга Сінкевич, ст. пл. вірл. Лідія Чир, ст. пл. вірл. Марічка Чир, а також аспірантка Волинського університету ім. Лесі Українки Настя Давидчук. Всім, хто долучився до опрацювання спогадів, — наша щира подяка!

Джерелоwww.pametnaroda.cz


*

Музей-архів Пластового руху шукає добровольців, які б допомогли розшифровувати відеоінтерв’ю.

Контакти: Ольга Свідзинська

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This