Дякуємо за підтримку

Проєкт публікується в рамках кампанії зі збору коштів для підтримки пластових виховників. Нам потрібно зібрати 120 тисяч гривень. Якщо вдасться зробити це до 21 квітня, то наш меценат подвоїть кожен ваш внесок.

Тож у результаті матимемо 240 тисяч гривень

пластовий

Архів Родини Белеїв

реалізовано рамках відзначення

100-ліття Пласту на Закарпатті

Хлоп'ячий та дівочий табори у Кобилецькій Поляні, 1926

Пластуни Михайло та Василь Белей – рідні брати з Великого Бичкова, Закарпаття

Родинний пластовий архів

Віднайдений на початку 1990-их років молодшим братом Василем. Книги, підшивки періодичних видань, пластові папери та фото, Михайло закопав на батьківському городі, вочевидь перед мобілізацією до угорського війська та загибеллю на фронті біля Гомеля (Білорусь) 1943 р.
Архів – живе свідчення пластунів-юнаків Михайла та Василя Белея з Великого Бичкова про юнацькі роки в Пласті, про перші пластові табори та мандрівки закарпатських пластунів, про спадщину Першої світової війни, навчання в школі та ін.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

55 фото з пластового життя братів Михайла та Василя Белеїв охоплюють часовий проміжок від 1923 року до початку 2000-их. Підписи до фото зробив Василь Берелей у 1990-их роках

БЛАГОДІЙНИКИ ПРОЄКТУ "Щоденник пластуна"

Висловлюємо щиру подяку у підтримці:

Родина Горінецьких, Великий Бичків, Закарпаття

Пласт Мукачево, пл.сен. Микола Міщенко, ЦМ

Пласт в Іспанії, пл.сен. Павло Сенаторов, ВБ

Пласт Жидачів, Наталя Дереш

Архіви Пласту

Архівний проєкт реалізовується спільними зусиллями “Історії Пласту” та Пластовим музеєм в США (Клівленд) в рамках відзначення 100-ліття Пласту на Закарпатті

Ми щиро вдячні родині Михайла та Василя Белеїів з Великого Бичкова за можливість працювати з документами та їх публікувати.

Щиро вдячні і всім нашим благодійникам, за підтримку та розуміння!

Пластовий музей та проєкт “Історія Пласту” збирають архіви та інформації про до- та міжвоєнних пластунів в Україні, а також інформації про Пласт і пластунів у країнах поселення української діяспори.

Якщо Ваші родичі належали до Пласту або в родинних альбомах є якійсь фото, де фігурують люди в одностроях – напишіть нам, скориставшись формою нижче.

Ваші родичі могли бути пластунами, а ви про це і не здогадувались. Тому не лінуйтесь, перепитайте у батьків, бабусь/дідусів, поки є така можливість 😉

10 + 13 =

Видавництво Гражда
Лого 100 кроків
СКОБ!

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This