Слово Архиєпископа Кир Івана з нагоди 45-ліття Пласту

Слово Архиєпископа Кир Івана до Пластунів

АПОСТОЛЬСЬКИЙ ВІЗИТАТОР УКРАЇНЦІВ У ЗАХІДНІЙ ЕВРОПІ
Ч. 9240/0.

Рим, дня 20 вересня 1956.

До
Хвального Союзу Українських Пластунів в Німеччині
на руки Вп. П. Доц. Дамяна Пеленського
Голови Крайової Пластової Старшини

Високоповажаний і Дорогий Пане Доценте,

З радістю прийняв я вістку, що Крайова Пластова Управа рішила видати окрему публікацію, щоби нею відзначити 45-річчя Українського Пласту, а рівночасно, щоби показати своїм і чужим, яку важну діяльність веде Український Пласт на чужині і яких гарних успіхів він добився ломимо дуже несприятливих теперішніх життєвих умовин.

Запевняю Вас, що зберігаю в серцю найкращі спомини про Ваше ювілейне торжество з дня 12 серпня ц. р. у Кеніґсдорфі, що відбулося в прияві Достойного Основника Українського Пласту ВПов. Пана Проф. д-ра Олександра Тисовського і багатьох Шановних Гостей та й з участю такої великої кількості української молоді. Я почував себе щасливим, що міг бути на Вашому ювілейному торжестві, відправити св. Службу Божу у Вашому таборі, подякувати Богові за всі благода-ті, що їх дає українській молоді та й просити, щоби наша молодь не розгубилась на чужині, а збереглась уся без вийнятку для нашої любої Батьківщини — України.

У мойому пастирському слові, зверненому до учасників ювілейного торжества, я висловив від імені св. Церкви найкращі побажання для тієї благословенної Організації Українського Пласту, бо я переконаний, що наша молодь в пластових рядах отримує справді гарне виховання у доповненні до родинного й шкільного виховання. Я не завагався висловити побажання, щоби вся українська молодь знайшлась в рядах Пластової Організації, бо тут вона скріпиться в таких важних і основних християнських чеснотах, як любов Бога, любов ближнього, любов Батьківщини, посвята для других, послух зглядом старших, вірність у сповнюванні обов’язків. Одним словом, Пласт зобов’язуючи своїх членів зробити щодня яке добре діло і вимагаючи від кождого Пластуна тих важних християнських чеснот, виховує сильні моральні характери, що їх так дуже потребує наша українська спільнота і тут на чужині, і там у Рідному Краю. Тому й гарячо благав я Милосердного Бога, щоби найобильніше Боже благословення сплинуло з неба на наш Український Пласт, і я певний, що благословення буде запорукою найкращого розквіту Українського Пласту і тепер, і в майбутньому, якщо Провідники його будуть, як і досі те робили, звертати велику вагу на конечність релігійних практик з боку української молоді.

Архиєпископ Кир Іван відправляє Службу Божу в таборі. Світлив пл.сен. І. Жегуц

Архиєпископ Кир Іван відправляє Службу Божу в таборі. Світлив пл.сен. І. Жегуц

Ювілей 45-річчя Українського Пласту щасливо зійшовся з Великим Ювілеєм 1000-річчя Христової Науки і християнської віри в Україні. Цей Великий Ювілей пригадує нам важні заповіти наших християнських предків: св. Ольги і св. Володимира, а саме, що ми мусимо остатись вірними нашим тисячорічним християнським традиціям, щоби в близькому вже майбутньому привернути нашій страдальній Батьківщині правдиве християнське обличчя, щоби з Христом зв’язувати всі наші змагання і надії, бо Христос є Царем неба і землі, отже й Царем нашої Батьківщини — України.

Ви, Дорогі Українські Пластуни, радієте Вашим Ювілеєм, а разом з Вами ми всі радіємо, бо в наших серцях кріпиться солодка надія, що з пластових рядів української молоді вийдуть нові правдиві християнські лицарі, одушевлені для високих ідеалів любови Бога й Батьківщини. Не на дармо небесним Покровителем Пластунів є Святий Великомученик і Побідоносець Юрій, Покровитель усіх лицарських чинів. Вже поверх 16 соток років св. Церква почитає св. Юрія, як неустрашимого борця й героя, що як добрий християнин не вагався спротивитись безбожному цісареві Діоклетіянові, і потоптав його приказ переслідувати християн.

Він вправді упав в нерівному бою, як мученик, але слава його лунає від 303 року впродовж сторіч в цілому християнському світі і буде лунати по кінець віків. Лицарські чини середньовіччя, задивлені в зразок геройського мученика Юрія, хапали за збрую і в хрестоносних походах проти диких орд Поганців ішли обороняти Святу Землю. Нинішні часи чекають на таких самих лицарів, щоби були готові у слушний час поставити непереможний спротив новомодним поганцям, що загрожують знищенням християнства в світі. Зокрема чекає на таких неустрашимих лицарів український нарід, що переживав тепер свою найбільшу історичну траґедію і вірить, що Милосерний Господь пішле таких лицарів з рядів Українського Пласту, що не завагаються й життя віддати за кращу долю Батьківщини — України, бо вони знатимуть, що «хоч сотня

поляже, тисяча, натомість, стане до борби».

Благаючи в Бога найбагатшого Божого благословення для Вас усіх з Вашим милим Ювілеєм, ще раз з цілого серця благословлю Вас усіх усім добром.

Відданий у Христі Господі брат і слуга

Іван, АЄпископ,
Апостольський Візитатор

Джерело: Пластовий музей у Клівленді, фонд “Періодичні видання”, “Вісті Крайового Пластового проводу в Німеччині”

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This