Святкова літургія з нагоди 100-ліття Єпископа Івана Маргітича

6 лютого 2021 року в с. Боржавське відбулась святкова літургія з нагоди 100-ліття Єпископа Івана Маргітича.

Стрім вели юнаки та юначки зі Станиці Мукачево, з підготовчого куреня УПЮ ім. Олександра Блистіва.

Частина 1.

Частина 2.

1 Comment

 1. Іван

  Владика Іван Маргітич — ЦЕ ДІЙСНО НАДЗВИЧАЙНА ІСТОРИЧА ПОСТАТЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ, ЗОКРЕМА НАШОГО ЗАКАРПАТТЯ, НАШОЇ СРІБНОЇ ЗЕМЛІ, яку по ПРАВУ можна порівнювати з такими великими постатями як доктора Августина Волошина, ПЕРШОГО президента Карпатської України та Греко-Католицького єпископа Теодора Ромжі . Я без будь якого перебільшення це кажу і маю на це дуже вагомі ПРИЧИНИ так вважати. Всі ми знаємо , що мученицька СМЕРТЬ є хорошим ґрунтом для розростання ЦІЛОЇ ПЛЕЯДИ ПОСЛІДОВНИКІВ. Та коли таким стражденним життям в постійному переслідуванні як з боку БЕЗБОЖНИКІВ в часи радянської БЕЗБОЖНОЇ ОКУПАЦІЇ так і ІЗ боку “СВОЇХ” УЖЕ у ВІЛЬНІЙ І НЕЗАЛЕЖНІЙ ДЕРЖАВІ УКРАЇНІ, ЛИШЕ за ТЕ ЩО УКРАЇНЕЦЬ і БАЖАЄ ТОЇ ПРИРОДНЬОЇ ЦЕРКОВНОЇ ЄДНОСТІ, яку нам УСІМ ЗАПОВІВ САМ ІСУС ХРИСТОС “ЩОБ БУЛИ УСІ ОДНО, ОДИН ПАСТИР І ОДНЕ СТАДО”, а тим більше в ОДНОМУ НАРОДІ… Я навіть не хочу згадувати, як Його ще при ЖИТТІ, та БЕЗБОЖНА РАДЯНСЬКА-ФАШИСТСЬКА влада поливала брудом у ВСІХ ЗМІ, газетах та книжках, як влаштовувала ДЕСЯТКИ ПАСТОК ДТП, НЕ ЗАЛИШАЮЧИ ЖОДЕОГО ШАНСУ ВИЖИТИ, ЛИШЕ за ТЕ, ЩО НЕ МОГЛА ЗЛАМАТИ, якій він сильно дошкуляв СВОЄЮ НЕВТОМНОЮ БОРОТЬБОЮ ЗА ПРАВА СВОГО ВИСТРАЖДАЛОГО НАРОДУ З ЯКИМ НОЧАМИ ПОТАЙКИ ЩИРО МОЛИВСЯ, але продовжував боротися ІЗ ЗЛОМ РАДЯНСЬКОЇ АНТИЛЮДСЬКОЇ СИСТЕМИ. Це саме на нього чекало і після виходу з ПІДПІЛЛЯ Греко-Католицької церкви, з якого ВІН вийшов сам і вивів СВОЮ ПАСТВУ далеко РАНІШЕ до офіційної легалізації ще на початку 1989 року, АЛЕ УЖЕ і ВІД “своїх”, у митрах і рясах, що до речі ВИДНО НАВІТЬ СЬОГОДНІ НЕОЗБРОЄНИМ ОКОМ .
  А тепер по суті, щоб Ви шановні РОЗУМІЛИ справжню СУТЬ. Так от, ще на початку 1989-го року першими про так званих “русинів” почало вести мову КДБ СРСР, коли одного разу до дому до владики Івана Маргітича приїхав полковник КДБ СРСР з Ужгороду з неофіційним візитом і переконував не їхати у село Келечин, Міжгірського району на святкування ПАМ’ЯТІ ПЕРШОГО президента Карпатської України, аргументуючи, що ( “ви своєю присутністю там зробите більше шкоди для СВОЄЇ ЦЕРКВИ, як користі, бо там будуть бандерівці з синьо-жовтими прапорами, а ми тут в Закарпатті ІНШІ, ми тут русини і я вам наполегливо раджу туди НЕ ЇХАТИ”. На що владика йому відповів: “ЯКЩО МЕНІ НАВІТЬ ВІДРУБАЄТЕ НОГИ І РУКИ, ТО Я НА ТИХ ОБРУБКАХ ПОПОВЗУ І ВИ МЕНЕ НЕ УТРИМАЄТЕ НІЯКОЮ СИЛОЮ, НАВІТТ ЯКЩО Я ЗВІДТИ НЕ ПОВЕРНУСЯ ЖИВИМ”. Я є ще поки що живим випадковим свідком цієї тодішньої розмови і не лише я. В короткому часі з америки приїхав такий собі “професор” Маґочі, мадяр, який ЖОДНОГО СЛОВА по закарпатських вимовити НЕ МІГ і почав нас у Закарпатті вчити любові до своїх коренів і витоків, ЗАПЕРЕЧУЮЧИ ОЧЕВИДНЕ, але оскільки на його боці була і та БЕЗБОЖНА РАДЯНСЬКА-ФАШИСТСЬКА влада в особі ЦІЛОЇ структури КДБ, тому що час був ЩЕ РАДЯНСЬКОЇ доби, то навіть у англомовного мадяра знайшлася підтримка в колах підпільних грекокатолицьких священиків-мадяра чи ТИХ, які були у співпраці з КДБ і ТАКИМ ЧИНОМ УНИКЛИ ТЮРМИ У 1950-ті роки. Ось ЗВІДКИ і КИМ СІЯВСЯ ЦЕЙ ЦЕРКОВНИЙ СЕПАРАТИЗМ так званий “SUI JURIS ” а як СЬОГОДНІ УЖЕ БАЧИМО, ЩО НЕ ТІЛЬКИ ЦЕРКОВНИЙ ! Та враховуючи ТЕ, КОГО МАЄМО СЬОГОДНІ у ВЛАДІ в Україні, дуже легко можемо РОЗУМІТИ і НАСЛІДКИ, враховуючи ГЕОПОЛІТИКУ і АПЕТИТИ МОСКОВИТІВ та їхні МЕТОДИ ЇХ ДОСЯГНЕННЯ. Невже наш наРід НАСТІЛЬКИ НЕРОЗУМНИЙ, що не РОЗУМІЄ ЦЕЙ МОСКОВСЬКО-МАДЯРСЬКИЙ ЗЛОЧИННИЙ ЗАЛУМ, І ЯК РЕЗУЛЬТАТ ОТРИМАЄМО ТЕ, ЩО УЖЕ МАЄМО СЬОГОДНІ НА ПІВДНІ І ПІВДЕННОМУ СХОДІ УКРАЇНИ ???
  Шановні, я би радий помилятися, але нажаль це САМЕ ТАК . Не забувайте, що у Закарпатті є досить потужна структура ФСБ РФ, майже у кожному селі у вигляді московської церкви, РПЦ МП і лише питання часу коли це ВСЕ УЖЕ ПО СПРАВЖНЬОМУ СПАЛАХНЕ. А враховуючи той факт, що на СХОДІ ми мали 80-т ВІДСОТКІВ ОРОСІЙЩЕНОГО НАСЕЛЕННЯ і там війна триває уже аж СІМ років, то не дай Боже, якщо щось подібне, як це було 11 липня 2015-му році в Мукачеві, то це на довше … Хіба цього Ви ХОЧЕТЕ ??? А ті, хто НЕ БАЖАЄ ЦЕРКОВНОЇ ЄДНОСТІ САМЕ ТАКИЙ сценарій НАМ усім ГОТУЮТЬ !!!
  В 1990-му році, коли всі ТРОЄ підпільні єпископи із Закарпаття, Іван Маргітич, Іван Семедій і Йосиф Головач були запрошені Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ через Кардинала Івана-Мирослава Любачівського на сенод УГКЦ на якому тоді і була створена і затверджена структура Мукачівської Греко-Католицької єпархії в ПЕРШИЙ ДЕНЬ цього сеноду в ПЕРШІЙ половині дня, до обіду, а в другій половині дня під вечір у ВСІХ без винятку ЗАХІДНИХ ЗМІ ВСІХ європейських країн ПОЯВИЛАСЯ стаття, РІЗНИМИ МОВАМИ, в якій за підписом ДВОХ владик Семедія і Головача було написано у погрозливій формі , “… що якщо Святішим Отцем Мукачівську єпархію буде приєднано до Києво-Галицької митрополії, то це буде трагедія для всього закарпатського народу, Тиса буде текти ЧЕРВОНОЮ від крові, бо галичани давно чекають можливість на помсту, вони не забули 1939-й рік ” , чим і перелякали ВСІХ. А час до речі був ще радянський. Зрозуміло, що ЦЕ було ВІДВЕРТОЮ І ЦИНІЧНОЮ БРЕХНЕЮ, ЯК І ВСЕ, ЩО ЦЯ БРЕХЛИВА КУРІЯ РОБИТЬ ВПРОДОВЖ ОСТАННІХ 30-ти років, сьогоднішні ЇЇ ПРЕДСТАІНИКИ НЕ ВИНЯТОК .
  До прикладу, всім нам ВПРОДОВЖ ОСТАННІХ ДВОХ ТИЖНІВ СВІДОМО КАЗАЛИ НЕПРАВДУ, як священники, так і єпископ МГКє, мовляв що є ЗАПРОШЕНИМИ ВСІ ЄПИСКПИ З УГКЦ. Як виявилося ще тиждень тому у попередню НЕДІЛЮ уже вночі стало відомо, що ЦЕ Є СВІДОМА ВІДВЕРТА І ЦИНІЧНА НЕПРАВДА, бо СКІЛЬКОХ ЗАПРОСИЛИ, МИ СЬОГОДНІ ПОБАЧИЛИ НА ВЛАСНІ ОЧІ. А тепер наступне, як думаєте віряни з інших сіл і міст ВСІЄЇ ОБЛАСТІ мали БАЖАННЯ взяти участь у СЬОГОДНІШНІЙ ЮВІЛЕЙНІЙ ЛІТУРГІЇ ? Я впевнений що ТАК! Отці зійшлися, слава Богу, а СВОЇМ вірянам казали, що НЕ ВАРТО ЇХАТИ, аргументуючи тим, що карантин і буде можливість подивитися Святу Літургію в онлайн режимі, ЯКИЙ НІХТО Й НЕ ДУМАВ ОРГАНІЗУВАТИ .
  Ось як виглядає СПРАВЖНЯ ДІЙСНІСТЬ. Робилося, БО МУСІЛИ, а з УСЬОГО ВИДНО ЩО ЛИШЕ ДЛЯ ГАЛОЧКИ.

  Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This