Областна пл. стріча. В днях 2[-]6. серпня с. р. відбули пл. частини Зах. України другу «Стрічу».
Стріча відбулася біля скал в Бубнищу. Перед її відкриттям уладжено на просторому майдані табор, який поділено на 2 частини, мужеську і жіночу. Вибудовано 13 великих шаласів і уставлено 27 шатер.
Дня 2. VIII о 12. г. в пол. Верх. От. відкрив Стрічу. Участь у стрічі взяли пластуни (нки) із 27 курінів з ріжних сторін Галичини в числі понад 263. Відспівано гимни і вивішено на високому машті національну і пл. курінні хоругви. Проф. Др. В. Старосольський виголосив в імени УСС привітну промову, а крім сього ще слідуючі Т-ва прислали свої привіти: Червона Калина, Укр. Спорт. Рада, Укр. Союз копаного мяча, Повітова Січ Львів, Луг, Сокіл-Батько, Віденська Січ, Т. Укр Інвалідів, Зоря, Мета, У. Громада, Скала (Стрий), Плай, Основа, (Данціґ), Сокіл III. Львів. Пл. вірлиці запалили ватру т. зв. «вічний огонь». Пополуднє сього дня призначено на відпочинок. Команда відбула сходини, на яких уложено програму слідуючого дпя. Вечером уладжено сходини біля ватри[,] у програму яких увійшов вічевий інформаційний звіт В. От. про діяльність ВПК, деякі цікаві звіти курінних, проголошення висліду курінних змагань, пл. танець, сольоспів, охрестра і інше.
3. VIII. ізза непогоди не виконано всіх точок програми дня[.] О 10. год. відбувся виклад п. Пашкевич про пізнання скал[,] їх ґеольоґію і історію. Опісля 2½ год. впоряд під проводом скм. Чмоли.
На вечірних «сходинах біля ватри» обговорено докладно справу пл. вакаційних табор. Відбулася рівнож дискусія над програмою діяльности слідуючого року.
4. VIII. Рано відхід на г. Ключ, де мала відбутися панахида при могилі УСС, яка однак ізза неприявности священика не могла відбутися. І. Жін. Т. відійшов до місця свойого пос-тійного перебування. Всі інші частини дійшли походом через Сколє до осідку III. табору в Зелемянці, де лишилися на нічліг.
5. VIII. ізза перешкод зі сторони держ. властей проектований спільний похід на г. Маківку не міг відбутися. Тому декілька гуртків і І. Ж. Т. вислано на Маківку в ціли упорядковання гробів УСС.
6. VIII. Рано, зібрані всі пл. частини, які були в Бубнищі[,] управили могили УСС на Маківці. Цвинтар огороджено і приготовано все до панахиди. При участи численних гостей і поліційної сторожі відправив панахиду Вч. о. Парох Синевідська.
Після сього сумного свята закінчено стрічу і всі частини розійшлися.

Друга обласна пластова зустріч, 1925

Друга обласна пластова зустріч, 1925

Друга обласна пластова зустріч, 1925

Друга обласна пластова зустріч, 1925

Сторінка з “Молодого життя”

Друга обласна пластова зустріч, 1925

Так ця галявина виглядає зараз (липень 2020, фото О. Свідзинської)
Джерело: Молоде Життя. – 1925. – Ч. 7-8. – С. 9-10.
Матеріал підготувала: Оля Свідзинська
0 коментарів