Слово Філософа: Небагато про друга Тата

Друг Тато… Такий псевдонім має свою історію, але це не є однозначною та вичерпною характеристикою пластуна і просто людини Богдана Олексія. У кожного свій «фокус» чи «кут зору» на будь-що чи будь-кого. Моє сприйняття друга Богдана також не зможе передати деталі сприйняття іншими людьми з числа тих хто його знає, а коло знайомств у нашого героя чималеньке, тому перепрошую всіх, кому це потрапить на очі, за мій суб’єктивізм і «непричесану» щирість у створенні словесного портрета друга.

Сучасний Дон Кіхот у якого защораз інший зброєносець або ж взагалі нікого і нічого (ні коня, ні списа), однак окуляри завжди до помочі, олівець чи ручка, якщо нема під руками клавіатури, а ще наплечник, а, як дуже треба, то й велосипед…

Це могло би бути короткою характеристикою друга Богдана, звісно не на всі сто відсотків і не з повною відповідністю образу Дона Кіхота, а радше Богдана Кота (тобто Мурлики). Але якщо б мене обмежили одним реченням, то саме така характеристика приходить на думку перш за все. Якщо ж бути трохи розлогішим, то за його певною наївністю дорослого дядька та дещо сумбурною невгамовністю в спілкуванні, проглядається і відповідний інтелект і достатня духовність та чуттєвість і багато всіляких інших (не сірих) відтінків людської сутності.

Друг Тато, пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ

Друг Тато, пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ

Друг «Тато» це той, який може сприйматися невгамовним та навіть надокучливим, але без нього просто скучно. Думки та висловлювання друга «Тата» можуть сприйматися інколи просто наївними, але в них завжди є своя неповторність та своє раціо, яке обов’язково проявиться з часом. Його потрібно не лише слухати, наче якогось казкаря, але й чути як людину, яка має власну думку, ділиться нею, відстоює її, наводячи такі аргументи, які іншій людині навряд чи могли би прийти в голову.

Друг «Тато» це незвичний приклад того, як людина, що зростала в радянській інтернатській системі виховання, здатна піклуватися про родинні цінності з усією своєю душевною розхристаністю, любити та цінувати дружину, дітей, пишатися онуками. Мабуть для нього це є тим найбільшим скарбом і може саме в тому є оправдання сутності пластового псевда «Тато», яке насправді дісталося Богданові надто банально (тому що колись крім власних синів й інші члени, веденого ним, пластового гуртка почали звертатися «тату»). Практикуючий християнин – це те, що доповнює і виповнює характеристику пластуна та людини-патріота Богдана Олексія.

Друг «Тато» – це трудяга в будь-якій праці (фізичній чи розумовій), якщо йому це цікаво, а прояви цікавості можна прочитати у більшості його вчинків та висловлювань. А лінивство? Та звісно, що з ним він теж, як і більшість творчих людей, не сварився. Ще однією дуже цікавою і надто важливою рисою друга Богдана є здатність бачити чи просто відчувати позитив у людях чи ситуаціях та висловлювати оптимізм навіть тоді, коли всі і все навколо схильні стверджувати протилежне. До речі, в мурлицькому товаристві друг «Тато» для кожного завжди знаходить щось позитивне, підбадьорююче, надихаюче.

А ще… Є багато отих «ще», як і багатий сам внутрішній світ цього, вже в літах вічно молодого чоловіка. Чергові Уродини друга «Тата» – це чергова торба чи цілий мішок певних здобутків. З чим його щиро вітаю, здоров’ячка та всіляких гараздів бажаю!

Друг Тато, пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ

Твоє, друже «Тату», вступне «Ну що я можу тобі сказати, друже?…» завжди багатообіцяюче, то ж хай воно звучить ще МНОГАЯ і МНОГАЯ літ!

Примітки:

  1. Філософ – пл.сен. Василь Щекун, ЦМ
  2. Друг Тато – пл.сен. Богдан Олексій, ЦМ

Джерело: Похилена Шафа ч. 5 (82) 2020

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This