Василь Пилишенко – один з ключових організаторів українізації флоту

Василь Пилишенко – офіцер Чорноморського флоту, один з ключових організаторів українізації флоту та українського руху в Одесі. Великий приятель Пласту і батько сина-пластуна із куреня “Чорноморці”, автора десятків ілюстрації на пластову тематику (зокрема “Посібника зв’язкового”).

Василь був членом Центральної ради, організатором Української Морської Ради, українським комісаром Одеського порту. Учасником боїв з більшовиками за українську Одесу в січні 1918 року (був теж учасником бойових дій на морі під час першої світової війни).

“Я вірю… – писав Василь пластунам – прийде час, коли Ви прийдете зі своїх вітрильників на потужні дренднавти Чорного моря і заставите їх служити Українській Соборній Державі” (Василь був боцманом на панцернику “Синоп” і добре розумів, що писав).

У 1920-30-х роках Василь повернувся у рідну Волинь. Далі емігрував до США. Кілька тижнів не дотягнув до свого 100-ліття, помер у 1989 році. Не зустрів часу відродження Військово-морського флоту України….

Але його син – хужожник-графік, публіцист і професор Володимир (Міко) Пилишенко-“Гарпун” – продовжує батькову справу. Саме він, до речі, є ключовою особою в організації Бібліотеки української діаспори імені Джона Маккейна у м. Дніпро.

П.С. За плекання української військово-морської традиції, наказом генерала Армії УНР Олександра Загродського, пластунам-чорноморцям у 1963 році було даровано почесне право піднімати на своїх суднах військовий прапор українського флоту зразка 1918 р.

Василь Пилишенко

Василь Пилишенко

Джерело: фб Юрій Юзич

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This