Наше Слово: 30-ліття відродження Пласту в Польщі

Українська скаутська організація в Польщі цього року відзначає 30-ліття свого існування. Святкування заплановані на 8-9 серпня 2020 року. В зв’язку із нестабільною епідеміологічною ситуацією у цілому світі, організатори відзначень не можуть бути впевнені, що святкування відбудуться. Тому заохочують усіх, зокрема колишніх пластунів, хоча б віртуально згадати про свої моменти у Пласті.

Як це можна зробити? З цієї нагоди пластуни у фейсбуці створили сторінку 30-ліття відродження Пласту в Польщі / 30-lecie odrodzenia Płastu w Polsce). Вони заохочують ділитися своїми спогадами про пластування, публікуючи на сторінці святкування 30-ліття Пласту та інстаграмі власними світлинами з пластових заходів з хаштегами #trymaivohon, #plastpl30.

30-ліття відродження Пласту в Польщі

«Підтримаймо вогонь Пласту, який запалав 30 років тому, аби покоління наших дітей могло долучитися до Великої Гри, в якій так охоче беремо участь зараз ми!» – заохочують приєднатися до інціативи пластуни.

Пласт у Польщі існував у довоєнний час у Перемишлі, Ґданську, Кракові та інших менших містечках.

Післявоєнні початкові роки в Польщі для українців були нелегкими. На відродження Пласту над Віслою треба було ще чекати. Коли в 1989 році розпалася комуністична влада в Польщі, ситуація українців покращилася.

Грудень 1990 рік, Білий Бір зимовий виховно-вишкільний табір

Грудень 1990 рік, Білий Бір зимовий виховно-вишкільний табір

Згодом у 1990 році засновано Об’єднання українців у Польщі та була леґалізована Українська греко-католицька церква. Тоді почалась діяльність Організації української молоді „Пласт” (у 2019 року змінила назву на «Пласт – Українська скаутська організація в Польщі»).

Нагадаємо, що українська скаутська організація у Польщі «Пласт» та Об’єднання польського харцерства (Związek Harcerstwa Polskiego) є ініціаторами акції – «Полум’я братерства». У її рамках минулого року 14 серпня цього року о 18:00 польські та українські скаути в кількох десятках польських міст одночасно запалили на могилах бійців УНР «Полум’я братерства».

Обидві організації запрошують молодь (у тому числі людей, не пов’язаних зі скаутськими організаціями) приєднатися до акції теж цього року.

Джерело: Павло Лоза, Наше Слово

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This