Останній український принц. Вільгельм Габсбург

У 2020 році відзначатимемо 125 років з дня народження Вільгельма Габсбурга – австрійського ерцгерцога, який обрав для себе українську національну ідентичність і увійшов у нашу історію як Василь Вишиваний. Хто він? Вояк, поет, політик, людина зі складним характером і карколомною біографією. Знайомство з нею нагадує сценарій блокбастера, де є місце і трагедії, і драмі, і пригодам. Досхочу в них бойових епізодів, політичних інтриг і комічних ситуацій – від прибуття на фронти Першої світової до смерті у київській в’язниці радянської держбезпеки.

Презентуємо вам видання “Останній український принц. Вільгельм Габсбург. Василь Вишиваний: незвична доля непересічної людини”, що вийшло у Книгозбірні ім. «Прижмуреного Ока» ч. 2  в Ужгороді (видавництво “Ґражда“).

Замовити Останній український принц. Вільгельм Габсбург

Упорядник – Іван Гоменюк, куратор проекту “Книгозбірні” – Андрій Ребрик. Видання вийшло у співпраці з Пластовим музеєм у Клівленді, США.

Творча команда проекту “Книгозбірні” свідомо не заглиблювалася в усі нюанси біографії Вільгельма Габсбурга. Останніми роками вона широко висвітлюється в науковій пресі та періодиці, стає предметом особливого зацікавлення істориків та дослідників. Рекомендуємо, зокрема, такі праці про цю постать як “Червоний князь” Тімоті Снайдера та “Український патріот з династії Габсбургів” Юрія Терещенка та Оксани Осташко.

Останній український принц. Вільгельм Габсбург

Останній український принц. Вільгельм Габсбург

У цій збірці ми вирішили обмежитися знайомством з власною творчістю ерцгерцога – його “Автобіографією” (1919) та поезією (1921), а також навести невеликий за об’ємом, але вельми цінний через свою унікальність спогад про Вільгельма Габсбурга авторства Северина Левицького, видатного педагога та пластового діяча.

Його збірка спогадів і публіцистики готується до друку в рамках нашої Книгозбірні. Книга “Шляхами Сірого Лева. Від окопів Першої світової до ватр «Нового Сокола»” побачить світ у 2020 році та буде присвячена 130-літтю від дня народження Северина Левицького.

Пряма мова від героя книги – Вільгельма Габсбурга та спогад про нього очевидця тих буремних років будуть, на нашу думку, найкращим інструментом для розуміння думок і вчинків сторічної давності, коли «у лунах кривавих, під громом гармат, у важкій боротьбі» кувалася незалежна українська державність.

Северин Левицький в УСС. Фото з машинопису

Северин Левицький в УСС. Підслуховуюча станція, Кірлібаба. Фото з архіву Пластового музею, США

*

1 Comment

  1. sergiy

    лише знання справжньої історіі допоможе перемогти в боротьбі за незалежність

    Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This