Позначки:, ,

Завершувалося літо 1992 року. Вертаючись зі станичного табору у Карпатах (м. Косів) деякі юнаки настільки здружилися, що задумали утворити новий гурток, а згодом і курінь.

Восени завзяті юнаки (13-14 років) знайшли собі виховника і назвалися “Буревісниками”,а разом із гуртком “Опришки” утворили курінь. Згодом курінь розрісся гуртками “Катрани”, “Грізлі” та “Гірські дельфіни”.

Щойно розтанув сніг і хлопці вирушили у свій перший курінний табір — “Холодний яр” (березень 1993).

Натхненні щойно виданою в Україні повістю Ю. Горліс-Горського юнаки тиждень мандрували Чигиринщиною у пошуках живих свідчень Холодного яру.

Морське пластування для юнацтва почалося із несподіваної участі у кількаденній регаті Дніпром на ялах від Києва до Букрина 23-30 вересня 1993 року. Вітрильництво та веслування згодом стали улюбленими справами.

Своя курінна домівка була в одній із кімнат на Васильківській 2-а.

«Захочеш — і будеш. В людині, затям, лежить невідгадана сила. Зрослась небезпека з відважним життям, як з тілом смертельника крила» – цими словами Олега Ольжича починався гімн куреня.

Курінні заходи проводилися майже щомісяця. А ще брали активну участь в організації свят Юрія, станичних таборів на Жуковому острові, акціях вшанування Героїв Крут, стійках біля Плащаниці, мандрівках та святах, Орликіадах.

Активна діяльність куреня почала згортатися у 1996-1998 роках. Бракувало виховників. Хлопці виростали, але чіткої процедури переходу в старшопластунство не було. Кожен із них поступово поринав в не менш цікаве студентське життя.

Ходить легенда, що і нині навколо курінного прапора регулярно збираються юнаки наймолодшого гуртка. Хоча цим юнакам уже по 36 років.

Курінний прапор

Курінний прапор

Протокол установчих сходин

Протокол установчих сходин

Курінна хустка

Курінна хустка

Джерело: Київський Пласт

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.