Позначки:, ,

Перший гурток у Києві був створений ще у 1989. Гурток налічував 7 людей: подружжя Прудків – Prudko Serhij та Lilija PrudkoМикола Сульжук, Володимир Скоробський, Віталій Мамчур, Сергій Станкевич, Славко Кондратюк.

Після семи засновних сходин було обрано провід гуртка та назву “Київські Грифони”.

Першим і останнім гуртковим стає старший пластун прихильник Володимир Скоробський. Назва гуртка була вибрана не випадково, вона символізує поєднання Українських Земель: птаха-орла, символу Центральних Земель та лева, символу Галицької землі.

Члени гуртка вирішили, що перед тим, як працювати із дітьми за пластовою методою, потрібно самим пройти юнацькі проби, а після того скласти Пластову Присягу.

6 травня 1990 р. ст.пл. Володимир Скоробський та пл.сен. Сергій Прудко перші в Києві урочисто склали Пластову Присягу в с. Биківня на Біблії та прапорі гуртка Київські Грифони.

Пізніше 14 жовтня 1990 р. у м. Луцьку на замковій башті уповноважений від куреня “Червона Калина” пл.сен. Oleh Pokalchuk провів присягу яку склали пл. сен-ка Ліля Прудко, пл. сен-ка. Людмила Коханець, ст. пл. Микола Сульжук, ст. пл-ка Оксана Калиновська, потверджена присяга ст. пл. Володимирові Скоробському.

Заразом склали присягу й юначки Наталя Баранович (Станкевич), Ніна Зелюк, Наталя Денисенко, Дзвінка Матіяш, Гануся Швець.

У листопаді – грудні 1990 р. у Києві створюється новий старшопластунський підготовчий курінь “Лицарі Хреста”, який продовжував традиції закладені в гуртку “Київські Грифони”.

Аби потрапити в курінь необхідно було стати пластуном-учасником, відвідувати щонедільну Службу Божу та мати активну діяльність у практикуванні на природі.

Прапор гуртка “Київські Грифони” переданий на збереження до музею Гетьманства в Києві.

Історія створення першого гуртка та старшопластунського куреня в Станиці Київ

Історія створення першого гуртка та старшопластунського куреня в Станиці Київ

Історія створення першого гуртка та старшопластунського куреня в Станиці Київ

Джерело: Київський Пласт

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.