Бунтарки та Бурлаки здійснили сходження на найвищу вершину Карпат – Герлаховський штит

Цих вихідних Ватага Бурлаків та Бунтарки помандрували до Словацьких гір – Високих Татр. Там нас тепло прийняв Vladimir Kravec (Словак), наш Бурлака з Пласт Словаччина – Станиця Кошице / Plast Slovensko – Košice, які зараз активно розвиваються, тому одним з наших завдань було передати їм новацькі хусточки. Це точно не останній наш візит, чекайте на сходинах 😉

Четвер, 31 жовтня 2019

Сьома вечора. Збираємось на виїзді зі Львова. Запакували харчі, спорядження, сфотографували цю банду з п‘яти машин. В голові дуже вчасно крутиться курінний клич Бурлак «В дорогу!».

Наші провідники - друг Лемко та Павлиш :)

Наші провідники – друг Лемко та Павлиш 🙂

П‘ятниця, 01 листопада 2019

Четверта ранку. Хто в машині, хто на вулиці, досипаємо заслужені довгою дорогою години перед сходженням. Прокидаємось з першими променями сонця, що світять на вершину. Варимо каву на балонах, смажимо сосиски – пора снідати.

Наш сніданок перед сходженням

Наш сніданок перед сходженням

Пів дев’ята ранку. Починаємо трек. Через дві години – перекус. Ми вже під вершиною, попереду каменистий маршрут схожий на наші Горганські. Піднімались ми скоріш лізучи, ніж ідучи – каміння великі та нестійкі.

Товариство на перекусі на Скельнатому плесі (1754м)

Товариство на перекусі на Скельнатому плесі (1754м)

Пів третя дня. Гунцовський штит (2352 м). Нас супроводжує ідеальна погода – сонце без жодної хмаринки. Починаємо стрімкий спуск – коліна болять як ніколи.

Кава, чай, фотки :) - Гунцовський штит (2352м)

Кава, чай, фотки 🙂 – Гунцовський штит (2352м)

Восьма вечора. Готуємо вечерю та співаємо пісень з гітарою. До трапези товариства доєднався Словак з сім‘єю та Іван Бандрівський (Бадя) – член куреня Ватага Бурлаків. Він альпініст, тому побачити його можна хіба в горах – ось ми і незаплановано зустрілись. Перед завтрашнім сходженням звучить «Ми Бурлаки як один», яку ми співаємо з особливої оказії. Той вечір таким і був – єднання куренів, поколінь, людей. Страшно любимось ❤️

Субота, 02 листопада 2019

Пів п‘ята ранку – вставання. На гору треба вийти чим раніше, адже сходження довге і складне, а нас багато – цілих три зв‘язки. Тобто в наплічнику ти несеш не лише термос – там каска, карабіни, линва для твого відділення. Це не простий трекінговий маршрут, це справжня авантюра – альпінізм. Погода значно погіршилась, порівняно з минулим днем. Падає дощ/сніг, а в тумані добре що бачиш наплічник наступного по зв‘язці. Ні кроку назад. Не лише через курінний принцип Бунтарок, а через те, що альпіністичне сходження у зв‘язці вимагає командної роботи, нема твого особистого темпу – є спільний.

Сестри-засновниці Бунтарок на вершині Герлаховського штита (2654м); зліва: Марічка Задорожна (Павлишак), Галка Стрипа та Юля Стрипа

Сестри-засновниці Бунтарок на вершині Герлаховського штита (2654м); зліва: Марічка Задорожна (Павлишак), Галка Стрипа та Юля Стрипа

Ні кроку назад. Не лише через курінний принцип Бунтарок, а через те, що альпіністичне сходження у зв‘язці вимагає командної роботи, нема твого особистого темпу – є спільний.

Перша дня. Ватага Бурлаків та Бунтарки здійснили сходження на найвищу вершину не лише Високих Татр, Словаччини, а й Карпатських гір загалом. Герлаховський штит (2654м).

Дві зв'язки на вершині з Бурлацьким знаменом

Дві зв’язки на вершині з Бурлацьким знаменом

П’ята вечора. Спустились з маршруту рівно з заходом сонця. Пакуємо спорядження, витягуємо ліхтарики – переду ще 3 години треку до паркінгу машин.

Пів дев’ята вечора. Нарешті вечеря від нашого улюбленого відділення «Здоров‘я» – так ми називаємо тих, хто не пішов на сходження. Між собою жартуємо, що це найрозумніші з нас, першуни мандрівки 🙂

Гори – наша найбільша слабкість. Бо їх неможливо підкорити собі, навпаки – вони заставляють поважати їхню велич. Тому ми не підкоряємо вершини. Ми з ними знайомимось, і обіцяємо повернутись ще раз.
Ми не підкоряємо вершини. Ми з ними знайомимось, і обіцяємо повернутись ще раз.

Бунтарки на вершині Гунцовського Штита (2352м)

Бунтарки на вершині Гунцовського Штита (2352м)

1-3 листопада 2019, Словацькі Татри,

Текст: ст.пл.вірл. Роксоляна Сидорська, Бунт

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Бунтарки та Бурлаки здійснили сходження на Герлаховський штит − Український Пласт - […] Джерело: Ватага Бурлаків, опис сходження […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This