Позначки:, , ,

13 грудня 1966 року закуплено 46 акрову площу в горбистій околиці поблизу Аделаїди і вже два тижні пізніше відбувся перший пластовий табір на власній площі “Бескид”. Комендантом був станичний пл.сен. Богдан Соловій, стан табору 85 учасників.

Від того часу станиця і ПластПрият протягом років вели інтенсивну працю в розбудові і устаткуванні площі, в результаті якої на площі є збіркова саля, їдальня і кухня, дві великі колиби, два великі збірники на воду, кльозети, умивальники, душі та басейн. (Устаткування колиб на 60 осіб закінчено у 1995 році.) Утримання площі тепер є оплачене винаймом площі іншим організаціям.

У грудні 1971 і січні 1972 на площі “Бескид” відбулася ЮМПЗ з участю пластунів цілої Австралії та делеґацій з Канади і ЗСА – 450 учасників. У 1972 році 12 членів станиці взяли участь у ЮМПЗ на “Вовчій Тропі” у ЗСА. В 1972-му році стан станиці був 164 члени. В грудні 1972 р. відбувся перший спільний табір Пласту і СУМу на сумівській площі на острові Гайндмарш (Hindmarsh).

На Пластовій площі “Бескид” Пласт організовує спортові дні для української молоді.

У 1979 році на площі “Бескид” відбувся ювілейний новацький табір під командою пл.сен. Оксани
Тарнавської.

25-26 лютого 1984 на площі “Бескид” відбувся 18-ий КПЗ, на якому КПС вперше перейшла до Аделаїди в складі: Голова пл.сен. Олег Голубович та члени Мирон Лапка, Таня Прадун, Андрій Олесницький, Зоя Каленюк, Орися Судомляк, Марійка Ковальчук, Омелян Слободян, Василь Шепетюк, Люба Цюрак, Богдан Лесів, Євгенія Андрухович. Рада: Р. Олесницький (старший), Василь Лабаз, К. Качмарська.

Завершенням З-ох літньої праці КПС було відзначення 7-5ліття Пласту ЮМПЗ та юнацькою “Орликіядою” на площі “Бескид” від 24 грудня 1986 до 3 січня 1987 з участю Австралії, ЗСА, Канади, Англії та Німеччини.

У 1988 р. на площі “Бескид” вісвятковано 100-літгя Християнства в Україні. Спільний молебень відправили Архиєпископ Володимир Дідович з отцями О. Зелінським, І. Шпитковським, Н. Плічкоським, А.Ситником, П. Ґаєм, Н. Косацьким. Архиєпископ Володимир з отцями посвятили площу “Бескид”, посвятили пропамятну табличку на камені і посадили перше дерево з тисячі дерев заплянованими ПластПриятом в честь святкування 1000-ліття Християнства в Україні.

Пластовий табір "Полонина", Аделайда, 1958/1959

Пластовий табір “Полонина”, Аделайда, 1958/1959

Відзначено 20-ту річницю передачі головою ПластПрияту, пл.сен. Я. Воєвідкою площі “Бескид” для вжитку української молоді. Меншу частину площі названо “Парком Св. Володимира”. Посаджено нове дерево в честь поляглого у В’єтнамі юн. Михайла Сукмановського.

1990 року на площі “Бескид” відсвятковано 40-ліття Пласту в Південній Австралії. У 1991 році відзначено 25-ліття пластової площі.

Інформацію подала пл.сен. Марійка Миронюк, СВ

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.