30 червня 2019 року відійшов на Вічну Ватру Племінний куреня “Сіроманці” пл. сен. Юрій Годованець, СМ, член Станиці Клівленд.

Народився Юрій-Володимир Годованець 5 листопада 1935 р. в Перемишлі. Новакував у 1 гнізді Станиці Карльсфельд (15 грудня 1945), потім був членом 5 куреня УПЮ в Міттенвальді (скарбник 4 гуртка “Лис”). Пластове псевдо – “Чумак”.

Слово Честі склав 25 лютого 1949 року в Міттенвальді.

У 1949 році емігрував до США (Філадельфія). Вступив до Куреня УПЮ ч. 1 ім. сот. Федора Черника. Був виховником УПЮ та зв’язковим. З 1956 року – член 29-го куреня УСП «Сіроманці».

Довголітній член Станиці Клівленд. У 2018 році за багаторічну активну працю в Пласті відзначений орденом св. Юрія в сріблі.

Сторінка з особової справи Юрія Годованця, КПС, Німеччина, 1949. Зберігається у пластовому музеї, США

Сторінка з особової справи Юрія Годованця, КПС, Німеччина, 1949. Зберігається у пластовому музеї, США

Слово від куреня “Сіроманці”:

Великий сум огорнув усю велику пластову, а в ній – сіроманську родину у США, Канаді, Арґентині, країнах Европи та в рідній Україні.

Важко усвідомити, що серед нас вже немає славного члена куреня «Сіроманці», а протягом багатьох останніх років головного провідника усіх сіроманців по світі Юрія Годованця.

Пластові він віддав 73 роки свого цікавого і змістовного життя. З них 63 – куреню «Сіроманці».

Завжди пам’ятатимемо друга Юрія усміхненим, з добрим почуттям гумору, відповідальним у справах, добрим організатором та провідником. А ще – професійним музикантом, який наповнив мистецьку скарбничку пластунів чудовими піснями, що увійшли до плити із назвою «На крилах мрій».

Друг Юрій очолив «Сіроманців» в час, коли курінь почав розвиватися у різних краях. Його мистецтво провідника відобразилося в тому, що сьогодні сіроманці стали доволі численним товариством на чотирьох континентах. Значний внесок друг Юрій зробив і у пластове видавництво. Якби не його наполегливість, у 2012 році Пласт так би й не отримав «Часову історію» до 100-ліття нашої організації.

Мало хто знає, але у 2014 році, коли сіроманець очолив редакцію «Пластового шляху», саме друг Юрій від проводу куреня особисто пильнував якість здійснення цього проекту. Тому і йому теж завдячуємо в тому, як тепер виглядає головний пластовий журнал.

За багатолітню пластову працю пл. сен. Юрія Годованця, СМ, нагороджено Орденом св. Юрія в сріблі. Глибоко співчуваємо всім рідним і близьким друга Юрія, а передусім дружині і теж пластунці Оксані Годованець. Прикро і боляче нам…

Молімось за упокій душі блаженної пам’яті друга Юрія. Нехай з Богом спочиває на Вічній Ватрі.

Пл.сен. Юрій Годованець, СМ

Пл.сен. Юрій Годованець, СМ

Джерело:

  1. Фб Сіроманці
  2. Некролог на Plast.org
  3. Пластовий музей, США

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.