Велика родина Пласту: Чим живе організація в Коломиї

Українська скаутська організація “Пласт” – відома у всій Україні та далеко за її межами, яка виховала не одне покоління великих українців і виховує досі. Організація, в якій всі рівні та рідні, без перебільшень, заснована на принципах моральності, дружби й допомоги іншим.

Стати пластуном можна в будь-якому віці

Самовиховання, патріотичність і розвиток особистості – ще одні важливі аспекти, на які звертають увагу в організації. В “Пласті” є поділи на “улади” відповідно до віку – від 2-х до 6-ти років – “Пташата”, від 6 до 11 р. – “Новацтво”, з 12 до 18 р. – “Юнацтво”, з 18 до 35 р. – “старшопластунство” і від 35 і далі – “Сеніорат”. Як каже станична пластової організації в Коломиї пані Леся Машталер, вступати в “Пласт” ніколи не пізно. Сама вона вже 10 років є головою організації, а прийшла у віці “сеніорату”.

Однострій та присяга

Однострій (форма) – це ще одна складова, яка вирізняє учасників “Пласту” з-поміж інших. Ті, хто вже довший час “пластують”, одразу зрозуміють про вас практично все. Кожна відзначка нашита на однострої має своє значення. По хустинці помітно улад (відповідно визначається вік). Білі хустинки – “Пташата”, жовті – “Новацтво”, малинові – “Юнацтво”, зелені – “Старшопластуни”, коричневі – “Сеніорат”.

Важливим моментом є складання присяги. Частина присяги звучить так: “Присягаю своєю честю бути вірним Богу та Україні, допомагати іншим, жити за пластовим законом”, – розповідає Леся Машталер, голова коломийської організації “Пласт”.

“Всі найяскравіші спогади, найкумедніші історії, важливі життєві уроки, а головне – найближчі друзі – все це завдяки Пласту. Але одним з найважливіших спогадів в житті кожного пластуна є складання пластової присяги. Пам’ятаю, як це сталось зі мною. Було все: сльози, сміх, обійми… Через кілька років присягу складали дівчатка, у яких я була вихователькою. Мене переповнювала гордість за них, я раділа їхнім перемогам більше, ніж своїм. Ти віддаєш свій час, енергію, стараєшся навчити свій гурток всьому, що вмієш, а вони взамін дарують тобі тепло, любов і завжди тішать своїми успіхами. Тому, де би я не була, чим би не займалась, я знаю, що “Пласт” завжди залишиться в моєму житті джерелом мотивації і найщиріших емоцій”, – старшопластунка Аліна Боровик.

Протягом року відбуваються сходини, де проводяться різні “майстерки”, походи, діти випробовують свої можливості, що їм більше до вподоби.

“Я в Пласті вже 9 років, пластую від юнацтва, зараз перейшов у старшопластунський курінь. Для мене “Пласт” – це не просто організація, вона виховує, допомагає розвиватись і дуже багато вчить. Тут ми часто організовуємо різні акції, інтелектуальні, спортивні, вишколи практичного та теоретичного пластування та заходи, як-от зимовий благодійний бал “Вартові мрій”, який став щорічним”, – ділиться Тарас Савіцький (старшопластун).

Пласт в Коломиї

Пласт в Коломиї

Таборування – тут загартовується характер

Про наметові пластунські табори чули всі. Це окрема складова скаутської організації, чим вони неабияк пишаються. І всі, незалежно від віку й уладу, чекають цього часу. Це 12-денні таборування, проживання в наметах, ватра, приготування їжі, пісні під гітару, а ще насичена програма, яка починається о 7:00 та закінчується о 23:00. Тут і гутірки, “теренівки”, забави, навчання. Наметові табори починаються з 11-ти років. Для молодшого віку проводяться в стаціонарних приміщеннях.

“Діти, з якими я займаюсь, настільки цікаві, вони відкриваються з усіх сторін, те таборове життя ми потім згадуємо цілий рік. Весь рік у нас іде навчання, ми розвиваємось всебічно, навчання проходить в формі гри, майстерки, яким дітки неабияк тішаться”, – Леся Гриб, виховник новацького “уладу”.

“Коли мені було 4 роки, я вступив у “Пласт”, найкращі миті – це перший юнацький табір, а ще мандрівка в гори, тут ми спортивно зростаємо, а також знаходимо справжніх друзів”, – Ілля Валовський (12 років).

Пласт – це родина

Зараз тут функціонує два курені – хлопчачий ім. Максима Залізняка (55 чоловік) та дівочий імені Галини Грабець (68 осіб) та три рої. Останні кілька років фінансово допомагає відділ молоді та спорту Коломийської міської ради. А також протягом року є членські внески. Це 30 грн на місяць з учасника. Також допомагають батьки. Серед відомих коломиян у Пласті – Любомир Грабець та Лідія Ріпецька – одні із засновників, Андрій Мельничук, Назар Мельничук, Володимир Колесник, Андрій Бабущак та ін.

“Пласт” – це моє життя, він мене багато навчив і продовжує вчити, насамперед любові до дітей, вони мене спонукають ставати кращою”, – Леся Машталер, станична коломийської пластової організації.

Пласт був, є і буде, і він далі продовжуватиме свою велику місію формувати цвіт української нації, людей, які готові подавати руку допомоги, бути прикладом для інших і справжніми лідерами та патріотами своєї країни.

Пласт в Коломиї

Пласт в Коломиї

Джерело: Віталій Бірчак, Дзеркало Медіа

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Pin It on Pinterest

Share This