Двоє пластунів з Великобританії – Денис Угрин (Ватага Бурлаків) та Оксана Літинська беруть участь у сходженні на найвищу вершину світу – Еверест (Джомолунгма, 8 848 м).

Слідкувати за перебігом експедиції ви можете на фейсбук-сторінці “Злізти з Джомолунгми”.

UPD. 01 травня 2019

Отже, на другій ротації, що зайняла чотири ночі, ми найвище дійшли до підніжжя стіни Лотці – на першій знимці – на висоті ~6750м. Яке оманливе людське око: Лотці має висоту 8516м, нижній берґшрунд на знимці ~ 6800, два з половиною дні лазіння до вершечку – а на знимці здається, що рукою подати 😩.

Три ночі ночувалис ме в другому проміжному таборі. Він тіснитися під стіною Джомолунґми на висоті ~6400м і слугує пусковим майданчиком на вершину Джомолунґми та Лотці. Тут збирають провіант, намети, кисневі балони та інші необхідні речі для спроби видряпатися на вершину. Найкращий вигляд з намету в світі 😎.

Найкращий вигляд з намету в світі

Найкращий вигляд з намету в світі

UPD. 24 квітня 2019

Зараз в базовому таборі збираємось на другу ротацію. Вирушаємо в 1:00.

Позавчора спустились із першого табору 6100м де провели приємну ніч із головним болем (як і очікувалося). А вчора на декілька годин сходили в базовий табір Пуморі на 5660м. То перша знимка звідти. Вершина Говерли, ні Джомолунґми на задньому плані.

Отже, про першу ротацію: вийшли в 2:00 вночі, але, на жаль, опинилися позаду іншої великої групи – у льодопаді не так просто когось обігнати, то нам зайняло біля 8-ми годин щоб добратися до першого проміжного табору. Наплечники відносно тяжкі наладовані спорядженням для ночівлі. Після переможної ночі, в 5:00 – назад через льодопад в базовий табір.

Командос:)

Командос:)

*    *    *

“Минулого тижня ми нарешті дошкандибали до базового табору висоті 5 300м і мали декілька днів відпочинку. На першій знимці видно вершечок Джомолунґми справа вгорі і базовий табір зліва внизу. Він розкинувся на ~2км. Життя в базовому таборі досить непогане – можна зустріти багато людей. Цього року зареєструвалось більше 350 іноземців на вихід на вершину. Майже третина з них – з Індії”, – написали пластуни на сторінці фейсбук.

Вид на Еверест з базового табору 5300 м

Вид на Еверест з базового табору 5300 м

Тренування на драбинах

Тренування на драбинах

*

Здоровенькі були!Минулого тижня ми нарешті дошкандибали до базового табору висоті 5300м і мали декілька днів…

Opublikowany przez Злізти з Джомолунгми / My 2019 Everest prep Środa, 17 kwietnia 2019

Підтримати проект

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.