Український пластовий і культурний діяч на Закарпатті. Народився 25 березня 1890 р. у Стрию. Український січовий стрілець, брав участь у боях за Львів. Учасник «Української республіканської капели». Після окупації Галичини Польщею перебрався на Закарпаття.

Професор Ужгородської гімназії. Співак Руського театру товариства «Просвіта» в Ужгороді.

Організатор Пласту в Ужгородській гімназії. Автор брошури «Пласт – історія і пластового виховання» та підручника «Пластовим шляхом за красою життя».

Ідеологічне кредо Пласту в розумінні Вахнянина: «Наша організація – Улад Українських пластунів Підкарпаття поставила собі за завдання згуртувати під свій синьо-жовтий прапор усю нашу молодь і виховати на чесних, характерних та відважних синів нашої дорогої Батьківщини, для кращого завтра нашого бідного народу. Про Неї мі завжди будемо думати, для Неї ціле життя будемо працювати і відважно боронити її права. Ось ідеологія нашого Пласту!».

Хустка проф. Остапа Вахнянина, 1920-ті

Хустка проф. Остапа Вахнянина, 1920-ті

Загинув внаслідок нещасного випадку (впав з велосипеда), похований в родинному гробівці на Личаківському цвинтарі у Львові. Іменем Остапа Вахнянина було названо пластовий ремісничий курінь ч. 50 у Львові та заснований 20.10.1926 р. курінь старших пластунів у Празі.

Пластовий часопис «Пластун» про проф. О. Вахнянина так писав:

Ми, пластуни ужгородської гімназії, згадуємо ім’я тої великої людини, яка так щиро і віддано працювала у нашім пластовім відділі.

Джерело: «Не зломимо своїх присяг». Альманах Пласту Карпатської України

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.