14  березня 2019 р. у ужгородській галереї “Ілько” в рамках відзначення 80-ліття подій Карпатської України відбулась презентація історичного журналу “Локальна історія”. Презентація була за участі професора, академіка Миколи Мушинка (Словаччина), Віце-прем’єр-міністра України Іванни Климпуш-Цинцадзе, історика Олександра Пагірі, головного редактора журналу Віталія Ляски та членів редакційної групи – Тараса Чолія, Інни Бережницької, Юрія Пуківського та Катерини Москалюк. Модератором презентації був пл.сен. Андрій Ребрик, ЦМ.

5-те число журналу присвячене темі Карпатської України. У цьому числі, зокрема, опубліковані статті Олександра Пагірі “Гори говорять” про Гуцульську республіку”, Івана Гоменюка “Яблуко розбрату” про Карпатську Україну та прикордонні конфлікти в міжвоєнний період, Андрія Ребрика про “Пласт в Карпатській Україні”.

Проект «Локальна історія», який реалізовує Українська Галицька Асамблея (УГА), стартував у 2013 році. Метою нашої діяльності є дослідження минулого крізь призму історії окремих місцевостей, міст та сіл. У рамках проекту проводиться збір свідчень автохтонів, які були сучасниками і очевидцями важливих історичних подій минулого століття. Проводиться аудіо- та відеофіксація спогадів старожилів, переведення на електронні носії та відновлення давніх світлин і документів.

Ужгород по-особливому тепло й гостинно зустрів редакцію журналу "Локальна історія" 😊 Саме звідти ми вирішили розпочати…

Opublikowany przez Локальна історія Sobota, 16 marca 2019

Карпатська Україна стала об'єктом 5-го числа "Локальної історії", унікального часопису, презентація якого триває в Галереї Ілько.

Opublikowany przez Наталка Ребрик Czwartek, 14 marca 2019

Джерела:

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.