«Не зломимо своїх присяг». Альманах Пласту Карпатської України

16-17 березня 2019 року закарпатські пластуни організували та провели першу міжстаничну зустріч УПЮ “Дзвін Карпатської України”, присвячену 80-літтю Карпатської України та 145 років від дня народження Августина Волошина. З цієї нагоди у видавництві “Гражда” було видано та презентовано Альманах Пласту Карпатської України «Не зломимо своїх присяг» (“Книгозбірня ім. «Примруженого Ока» ч.1”), упорядник Альманаху – Іван Гоменюк, куратор проекту “Книгозбірні” – Андрій Ребрик.

У 1939 році, під гуркіт гармат, в оточенні ворогів українці Закарпаття проголосили відновлення української державності в своєму краї. Століттями він, поетично званий Срібною Землею, був під владою інших держав. Але прагнення єдності з братами і сестрами, що живуть по той бік Карпат, не згасало в серцях закарпатських українців. У них не було інших союзників, окрім українців Галичини, Волині, Буковини, Наддніпрянщини. Угорщина з благословення Третього Рейху та за сприяння Польщі атакувала молоду державу, Радянський Союз аплодував знищенню нового українського П’ємонту, інші держави просто відвернулися від цієї наруги над засадами міжнародного права і волевиявленням українців Закарпаття. Але ті не скорилися і не зрадили своєму покликанню.

У перших лавах тих, хто будував і захищав Карпатську Україну, були пластуни і пластунки з усіх українських земель.

Їх пам’яті присвячено цей Альманах, яким творча команда сайтів «Історія Пласту» та «Карпатська Україна» започатковує Книгозбірню ім. «Примруженого Ока» – серію науково-популярних видань про історію Пласту та Карпатської України, про видатні та непересічні постаті української історії. Серія названа на честь Леоніда Бачинського, видатного українського громадського діяча, педагога, письменника, журналіста, ветерана Армії УНР, одного з провідних діячів Пласту на Закарпатті, Галичині та еміграції.

На першій сторінці обкладинки – малюнок М. Михалевича, з поштової листівки, виданої у 1930-ті рр. XIV-м куренем Українських Старших Пластунів і Пластунок ім. полк. І. Богуна в Празі. На останній сторінці обкладинки – малюнок М. Михалевича, з часопису пластової молоді «Пластун» ч. 6 за 1935 р. (місце видання – Севлюш, сучасна назва – Виноградів).

Джерело: «Не зломимо своїх присяг». Альманах Пласту Карпатської України (Книгозбірня ім. «Примруженого Ока» ч. 1) / Упор. І. Гоменюк. – Ужгород: Ґражда, 2019. – 196 с.

Видання здійснено за підтримки Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА.

«Не зломимо своїх присяг». Альманах Пласту Карпатської України by Andrij on Scribd

Книгу можна буде замовити на сайті 1939.in.ua

*

0 коментарів

Трекбеки/Пінгбеки

  1. Пластуни вшанували 80-ліття проголошення незалежності Карпатської України − Український Пласт - […] рамках Зустрічі було видано та презентовано Альманах Пласту Карпатської України «Не зломимо своїх… (“Книгозбірня ім. «Примруженого Ока» ч.1”), упорядник […]
  2. Бачинський Леонід: Ціль Пласту | 100 кроків - […] […]
  3. Заклинський Корнило, пластун, громадсько-політичний і культурний діяч Закарпаття | Історія Пласту - […] Альманах Карпатської України […]

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This