Бачинський Леонід: Ціль Пласту

До сотворення сильного народу треба, аби поодинокі члени жили і думали не лиш про себе, а для всього народу, інакше – мали хотіння того великого ідеалу, що називається великою і сильною нацією.

Знаємо з історії, що були народи, які щезли з землі завдяки поширенню страшної пошести самолюбства, і такі народи, як ірландці, що сотнями літ боряться за спільні народні інтереси і не упали, не зникли під великою і сильною Анґлією.

Любити свою батьківщину, свої звичаї, обичаї, мову, учитися помагати і указовати дорогу своєму народови, аби був великим і могутним, боронити свій нарід твердо и характерно од всякої кривди, підносити культуру своєї вітчизни – се є перша й основна задача пластуна. Однак при всій любови до свого народу не можна бути засліпленим ворогом иншого народу, треба шанувати кожну націю і жити по приписам братерства, і про це також не забуває пластова організація.
Друга важлива засада Пласту є вироблення вдачі у молоді, аби при всяких обставинах дала собі раду, була певна в своїх силах, уміла орієнтуватися в ріжних обставинах. Вироблення характерности у пластуна, чого так бракує нашій молоді, словности, точности, чесности, чемности, лицарства, помочи ближним, старатися що дня зробити добре діло, вироблення карности, послуху до своїх родичів, виконання своїх повинностей (релиґійних і др.) є та виховуюча праця Пласту, яка вимагає од досвідченого провідника великої і умілої праці, основаної на власному примірі.

Нарешті Пласт старається всесторонно практично підходити до життя, виховувати молодь, аби она знала як найбільше ремесел і инших умінь, які можуть бути користними в життю. Ощадність, господарність, пожиточність, поміч родині і громаді – є то велике поле до самовиховання і практичности молоді.

До тогож знаємо, що скаутом або пластуном називаємо молодця, який вчиться того, що потрібно знати і уміти мешканцям ліса, мандрівникам і піонерам. Тому любов до природи, шановання єї, бути приятелем звірят і рослин, жити найбільше серед природи (табори), а тим плекати здоровля, веселість, природну вдачу, не курити і не пити алкоголю – разом дасть нам приблизно цілість пластової орґанизації.

Джерело: Передмова до Пластового співаника, виданого в Ужгороді у 1928 р. Подається за: «Не зломимо своїх присяг». Альманах Пласту Карпатської України

*

1 Comment

  1. Lindgren Marianna

    Таке враження, що ідеолонія, світогляд “Пласту” випередив свій час на десятиліття, а в деяких аспектах випереджає і досі!

    Reply

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

by | Бер 21, 2019 | 1920ті | 1 comment

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This