Народилася 12 липня 1924 в Болехові, в родині Якова і Олени (з дому Кагул). На еміґрації від 1944. В Мюнхені, Німеччина, завершила педагогічні студії. 1950 переїхала до США, спершу до Філядельфії, згодом (1952) до Нью-Йорка.

До Пласту вступила у Німеччині, де стала юнацькою виховницею, зв’язковою куреня.

Членка куреня «Перші Стежі». Співзасновниця курінних лещетарських таборів.

В Америці крайова комендантка пластунок, референтка юнацьких вишколів. Протягом багатьох років належала до Головного проводу: заступниця голови ГПБ (1976—1984), членка (1984—1988), заступниця голови ГПР (1988—1994), голова ГПБ (2000—2006).

Міжкрайовий семінар пластових провідників, Київ, 2004

Міжкрайовий семінар пластових провідників, Київ, 2004

Представляла Пласт у відділі молодечих організацій при Українському Конґресовому Комітеті Америки, ініціювала заснування Комітету Українських Молодечих Організацій, представниця Світової Федерації Українських Жіночих Організацій в Департаменті публічної інформації ООН.

Нагороджена орденом св. Юрія в золоті, орденом Вічного Вогню в золоті, грамотою почесного громадянина м. Стрий.

Активна членка Союзу українок Америки, очолювала референтуру преси Головної Управи СУА та Видавничу комісію конвенційних книжок. Постійна волонтерка Українського музею в Нью-Йорку.

Редагувала щотижневий бюлетень церкви св. Юра в Нью-Йорку. Працювала над збиранням і виданням історичних матеріялів, зокрема, книг «Перша світова конференція українських молодечих організацій», «Альманаху 100-ліття Пласту».

ЮМПЗ 2002, фото Богдан Яцишин

Блаженніший Любомир, пл.сен. Левко Захарчишин, V, Начальний Пластун пл.сен. Любомир Романків, СМ, пл.сен. Ярослава Рубель, ПС, ЮМПЗ 2002, фото Богдан Яцишин

2014 року ініціювала низку проєктів для допомоги українським бійцям на сході України, на які вишукувала кошти.

Відійшла у Вічність 19 жовтня 2018 року в Нью-Йорку.

Джерело: пл.сен. Оля Свідзинська


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.