Як закінчилась світова війна. Спомин

20 жовтня 1918 року скінчилася війна на італійському фронті. То було так, що Сербія наступала на Хорватію, яка була при Австро-Угорщині. Серби вже ближилися до Будапешту.

Про се довідалися на фронті 25 і 34 полк і зробили заговор, що не будуть іти до перших линій фронту та не будуть пускати доношування їди тим, що були з перших линіях. Зачали розбивати магазини і розтягати все, що там було.

Офицери повідомили про се дивізіонера, який вийшов усмиринити бунтарів. Коли появився на фронті, вояки сказали: “На ваш розказ ми появилися під 24 годинами на фронт, а тепер вас жадаємо, аби ви за 24 години нас виміняли. Інакше лишаємо фронт”. Дівізіонер пообіцяв виміну.

Наколи прийшла виміна, довідалися вояки, що, в заді розбили канонірі магазин з муніцією. А на них натискали з другого боку італійські війська. Австрійські війська зачали помали уступати. Ще до Трієсту забирали італійці в полон австрійських вояків, а дальше вже їх не забирали, а обходили їх і йшли наперед. Військо покидало фронт і верталося домів. Вояки ішли голодні і нічим не журилися, лише як би чимскорше дістатися домів. Ніхто вже не обороняв, ніхто ніким не журився, навіть померших по дорозі нікому було похоронити.

Переможці забрали собі тоті землі, що їм любилося, а Австро-Угорщина розпалася і з неї осталися дві маленькі державки Австрія і Угорщина.

Зо споминів свого нянька записав Василь Токар, уч. 1а кл.

Мочари, 28 травня 1938

Мочари, 28 травня 1938

Джерело: пластова новинка “Мочари”, річник 1, 28 травня 1938, Нересниця. Оригінальний примірник видання зберігаться у Пластовому музеї, США.

*

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This