Позначки:, ,

Публікуємо текст вимоги до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту 4 серпня 1989 року біля хутора Паланики Городоцького району. Копії матеріалів зберігаються у Пластовому музеї, США.


Прокурору Львівської області
Від
Організації Український
Християнсько-Демократичний Фронт,
Організації «Пласт»,
Мешканців м. Львова та
Львівської області

ВИМОГА

Ми обурені до глибини душі злочинною акцією нападу на дитячо-юнацький табір «Пласту», розташований на хуторі Паланики Городоцького району, яка сталася о 10.30 4/8 89 р. Терористичну акцію, в якій брало участь близько 200 осіб, організували органи КҐБ і МВД, райкому комсомолу, обкому комсомолу і, як стало тепер відомо, ще й обласний ввіділ народної освіти.

Акція нагадувала монголо-татарська нашестя. До хутора під’їхали 4 автобуси (ікарус, 2 лази, газ), 2 мікроавтобуси РАФ, 5 уазиків, 3 жигулі і 1 Нива.

Громадська акція у Львові після розгону першого табору

Діти, побачивши таку навалу, закрилися в будинку. Міліцейсько-цивільна орда почала бити вікна, виламала сокирою двері і ввірвалася у приміщення, де почила бити дітей. Зокрема Богдана Тарнавського, який їх фотографував з вікна, били і копали ногами, доки не знайшли фотоапарат. В приміщенні будинку перевернули все догори ногами, посуд, ліжка, матраси, скриню. В шафі виважили двері. Зламали дипломат, забрали документи, фотографії, значки, заяви до «Пласту».

Надворі позривали палатки, поламали флагшток, і порвали синьо-жовтий прапор. Хлопців, які кинулись захищати прапор, звалили на землю і копали ногами. На Романові Тлустякові при цьому порвали ще й одежу. 10-річному Грабовенському Михайлові , який записував номери машин, почали викручувати руки і пошкодили поламану раніше руку, з якої два тижні раніше зняли гіпс. Напасники заарештували сімох дітей, котрих завезли в Городок, та пограбувавши пластову бібліотеку, магнітофонні касети, майки та палатку синьо-жовтого кольору, молитовник, друкарську машинку та підзорну трубу.

Номери частини машин, які дітям вдалось записати: автобус 49-00 ЛАП. Рафік: 51-99 ЛВА. Уазик 50-07 ЛВ, 49-53, 32-56 ЛВБ, жигулі А 15-93 ВН Н 32-86 ЛВ.

Ми вимагаємо негайно розпочати розслідування над організаторами та виконавцями злочину і віддати їх до суду!

Ганьба системі, котра розпочала війну проти дітей!!!

З документів КҐБ

Пластуны, в ходе проводимого мероприятия, вели себя вы­зывающе, допускали националистические, антирусские вы­сказывания. В завязавшейся дискуссии с комсомольским активом они называли Союз ССР – “империей зла”, про­во­з­гла­­шая идеи бандеровцев, заявляли о своей привер­жен­но­с­ти ОУН, о намерениях бороться за свободную от русских Ук­ра­ину, её “соборность”.

Принятыми мерами лагерь был свёрнут (..).

Зі спогадів пл.сен. Богдана Гасюка, V:

Влітку біля хутора Поланки (Городоцький р-н, Львівської обл.) відбулась перша спроба провести табір для дітей цієї організації. Закінчилась ця спроба операцією міліцейського спецпідрозділу “Беркут” з розгону “терористів»” (очевидно, що табір розігнав комсомольський оперативний загін, про що мені розповідали колишні комсомольські керівники. – прим. пл.сен. Левко Захарчишин, V).

Вимога до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту

Вимога до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту

Джерело: Пластовий музей, США

Підтримати проект

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.