Вимога до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту

Публікуємо текст вимоги до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту 4 серпня 1989 року біля хутора Паланики Городоцького району. Копії матеріалів зберігаються у Пластовому музеї, США.


Прокурору Львівської області
Від
Організації Український
Християнсько-Демократичний Фронт,
Організації «Пласт»,
Мешканців м. Львова та
Львівської області

ВИМОГА

Ми обурені до глибини душі злочинною акцією нападу на дитячо-юнацький табір «Пласту», розташований на хуторі Паланики Городоцького району, яка сталася о 10.30 4/8 89 р. Терористичну акцію, в якій брало участь близько 200 осіб, організували органи КҐБ і МВД, райкому комсомолу, обкому комсомолу і, як стало тепер відомо, ще й обласний ввіділ народної освіти.

Акція нагадувала монголо-татарська нашестя. До хутора під’їхали 4 автобуси (ікарус, 2 лази, газ), 2 мікроавтобуси РАФ, 5 уазиків, 3 жигулі і 1 Нива.

Громадська акція у Львові після розгону першого табору

Діти, побачивши таку навалу, закрилися в будинку. Міліцейсько-цивільна орда почала бити вікна, виламала сокирою двері і ввірвалася у приміщення, де почила бити дітей. Зокрема Богдана Тарнавського, який їх фотографував з вікна, били і копали ногами, доки не знайшли фотоапарат. В приміщенні будинку перевернули все догори ногами, посуд, ліжка, матраси, скриню. В шафі виважили двері. Зламали дипломат, забрали документи, фотографії, значки, заяви до «Пласту».

Надворі позривали палатки, поламали флагшток, і порвали синьо-жовтий прапор. Хлопців, які кинулись захищати прапор, звалили на землю і копали ногами. На Романові Тлустякові при цьому порвали ще й одежу. 10-річному Грабовенському Михайлові , який записував номери машин, почали викручувати руки і пошкодили поламану раніше руку, з якої два тижні раніше зняли гіпс. Напасники заарештували сімох дітей, котрих завезли в Городок, та пограбувавши пластову бібліотеку, магнітофонні касети, майки та палатку синьо-жовтого кольору, молитовник, друкарську машинку та підзорну трубу.

Номери частини машин, які дітям вдалось записати: автобус 49-00 ЛАП. Рафік: 51-99 ЛВА. Уазик 50-07 ЛВ, 49-53, 32-56 ЛВБ, жигулі А 15-93 ВН Н 32-86 ЛВ.

Ми вимагаємо негайно розпочати розслідування над організаторами та виконавцями злочину і віддати їх до суду!

Ганьба системі, котра розпочала війну проти дітей!!!

З документів КҐБ

Пластуны, в ходе проводимого мероприятия, вели себя вы­зывающе, допускали националистические, антирусские вы­сказывания. В завязавшейся дискуссии с комсомольским активом они называли Союз ССР – “империей зла”, про­во­з­гла­­шая идеи бандеровцев, заявляли о своей привер­жен­но­с­ти ОУН, о намерениях бороться за свободную от русских Ук­ра­ину, её “соборность”.

Принятыми мерами лагерь был свёрнут (..).

Зі спогадів пл.сен. Богдана Гасюка, V:

Влітку біля хутора Поланки (Городоцький р-н, Львівської обл.) відбулась перша спроба провести табір для дітей цієї організації. Закінчилась ця спроба операцією міліцейського спецпідрозділу “Беркут” з розгону “терористів»” (очевидно, що табір розігнав комсомольський оперативний загін, про що мені розповідали колишні комсомольські керівники. – прим. пл.сен. Левко Захарчишин, V).

Вимога до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту

Вимога до прокурора Львівської області у справі нападу на дитячо-юнацький табір Пласту

Джерело: Пластовий музей, США

Підтримати проект

*

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Фото з першого табору відновленого в Україні Пласту, 1989 | 100 кроків - […] […]
  2. Пласт90: З архіву пл.сен. Богдана Мисюги, ЦМ | Історія Пласту - […] наприкінці 1980-х з найбільш пам’ятної історії – розгону юнацького табору поблизу хутора Паланики (Городоцький р-н), а вже 1991 року в…

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This