Народився 15 травня 1908 року у с. Негівці Калуського повіту.

Навчався у Станиславівській гімназії (матура 1926 року). У гімназії став членом 11 куреня ім. І. Мазепи, іменований пластуном розвідчиком 26.02.1922 року. За даними Володимира Макара, курінний у 1925/26 пластовому році. Після складення матури не поновив членство в Пласті.

Закінчив медичний факультет Львівського університету (1932). Здобув ступінь доктора медицини. Член Українського лікарського товариства від 1933 року. Відбув однорічну практику у Львівському шпиталі, після чого працював у м. Крамськ біля Познані (Польща).

Після початку ІІ світової війни повернувся до Львова, де продовжив лікарську практику. 1943 року вступив до дивізії “Галичина”, як військовий лікар брав участь у боях під Бродами. Потрапив у радянський полон. Покарання відбував у Сибіру, де перебув майже 10 років. На спецпоселенні перебував в Анжеро-Судженську.

Після повернення два роки працював лікарем-рентгенологом у Перемишлянах Львівської области, згодом на кафедрі онкології Львівського медінституту.

Був одружений, дружина Володимира з дітьми Тамарою та Романом еміґрували в Америку і безуспішно намагалися викликати Миколу до себе.

Помер у Львові 2 травня 1972 року. Похований на Янівському цвинтарі.

 

Джерела:

Макар Володимир. Спомини та роздуми. Зібрання творів у чотирьох томах. – Торонто-Київ, 2001. – Т.1.

Пундій П. Українські лікарі: біобібліографічний довідник. Кн. 1. Естафета поколінь. — Львів—Чікаго, 1994. — с. 230.

Свобода. — 1972. — ч. 91. — 16 травня. — с. 1.

*

*

 

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.