Ерденбергер Володимир (11 квітня 1908 – 21 лютого 1976 р.) – визначний громадський діяч, один з організаторів Пласту в Британській зоні окупації Німеччини.

Пластову Присягу склав у Стрию 1922 року. Учасник мандрівних та вишкільних таборів у Горганах. Зв’язковий УПУЮ 51 пластового куреня у Львові (1926), член КПС в Німеччина (1947).

Закінчивши гімназію в Стрию 1926 р., студіював хемію у Львівській державній політехніці й у 1936 р. одержав диплом інженера.

За рік перед закінченням гімназії став одним із 15 пластунів 5-го куреня юнаків ім. кн. Ярослава Осьмомисла, що заклали 2-ий курінь УУСП, який потім став Загоном “Червона Калина”. Один з найбільш заслужених пластових діячів, відзначений найвищим пластовим орденом св. Юрія в золоті.

Головним завданням свого життя вибрав Пласт і виховання нових українських поколінь за духом та методами цієї організації і на це присвятив свій піввіковий труд. Був відновником Пласту в Британській зоні окупації Німеччини в повоєнну таборову добу, згодом був активний в пластовій станиці Клівленд, США, зокрема під час придбання пластового дому і при будові пластової оселі.

Був основником та протягом останніх двадцяти років духовим провідником – ІІІ Січовим Дідом – Загону “Червона Калина”.

Похований у Пармі, Огайо, США.

Стоять зліва праворуч: Роман Ерденбергер, Богдан Рак, С.Бандера, Володимир Дармохвал, Володимир Ерденбергер, Євген-Юліан Пеленський.

Стоять зліва праворуч: Роман Ерденбергер, Богдан Рак, С.Бандера, Володимир Дармохвал, Володимир Ерденбергер, Євген-Юліан Пеленський.

Генеральна рада "Загону Червона калина" в Академічному домі у Львові

Генеральна рада “Загону Червона калина” в Академічному домі у Львові. Зліва праворуч сидять: Степан Охрімович, Володимир Калинович, Володимир Ерденбергер, Євген Пеленський, Богдан Чехут, Осип Грицак, Роман Ерденбергер, Михайло Поточняк. Стоять: Осип Тюшка, четвертим стоїть Степан Бандера

Джерела:

  1. Квітучі Береги, ч. 16, Нью Йорк, 1976, пл.сен. Богдан Кузишин.
  2. Пластовий музей в Пармі, Огайо, США
  3. ЦДВР. Персоналії

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.