Омелян (Мілько) Бучацький був найстаршим сином у родині о. Олександра Бучацького і Марії (з дому Сосенко).

Народився 20 березня 1918 року у Львові. Брав участь у таборах на Остодорі, якими провадив його батько. Член ВСУМ. Знаний у Львові як «Фраєр Мільо».

Навчався у Львівській академічній гімназії (матура 1936 року). Засновник гімназійного спортивного гуртка «Богун» (1931), від 1934 року – член Спортового товариства «Україна».

Згодом студіював право у Львівському університеті. Відбув тренерський курс з гаківки (хокею). Після початку Другої світової війни -студент, а разом з тим тренер команди Інституту радянської торгівлі у Львові, гравець команди «Спартак». Під час німецької окупації Львова грав в «Україні».

На еміграції спочатку в Братиславі, де професійно грав у хокей, згодом у таборах переміщених осіб в Карлсфельді та Міттенвальді, де належав до спортового товариства «Леви». Виступав за футбольну, волейбольну та баскетбольну команди, створив хокейну дружину, яка мала великі спортивні успіхи. Учасник Олімпіади ДП 1948 року.

У 1948-1950 рр. тренував австрійський клуб «Інсбрукер Айсляуф Ферайн», що посідав друге місце в чемпіонаті Австрії, і грав у ньому. З цим клубом подорожував до Італії, Швайцарії, Німеччини, змагаючись проти італійців, французів, німців, канадців, американців.

Після переїзду до Австралії став членом українського клубу «Леви» у Сіднеї. Виступати за хокейну команду «Бомберс». Команда кільканадцять років вигравала чемпіонат країни з хокею. Омелян Бучацький грав аж до 1959 року.

Працював на фабриках, придбав бакалійну крамницю, яку вела його дружина. Був менеджером компанії, яка займалася експортом живої худоби (корів, коней, овець, верблюдів) до Азії та Африки.

Дописував до українських газет Австралії, США, Канади, Німеччини, а в останні роки і в Україні. Співредактор четвертого тому Енциклопедії української діаспори – «Австралія» та книги «Українці в Австралії». У 1990-х роках в Україні друкувалися його дитячі оповідання під загальною назвою «Розкажу вам про Австралію… Оповідки вуйка Мілька».

1991 року відвідав разом з родиною Україну, брав участь у відзначенні 90-і річниці створення Спортового товариства «Україна».

У шлюбі з Олександрою Боднар (одружився 22 лютого 1944 року) виховав синів Романа та Олега.

Помер в Сіднеї 1 вересня 1997 року. Похований на українському цвинтарі в Бруквуд.

Джерела:


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.