Ю. Дністровий: Чорний Тур – Гетьманич в Чикаго в 1955

В осені 1955 Гетьманич приїхав до Чікаґо на зустріч із Гетьманською Організацією та українським громадянством. Замешкав в домі др. М. Сіминовича, тодішнього голови гетьманського руху.

В ті дні в початках листопада в листопадові роковини відбувались ще в той самий день в суботу дві академії, бо існували ще тоді дві непримиренні політичні групи.

Гетьманич відвідав одну і другу академію та виголосив короткі промови, закликаючи до єдности, консолідації та спільного виступу. В найближчу неділю був на богослуженні в православній катедрі та в українській католицькій церкві, відвідуючи при цьому особисто парохії обох віроісповідань.

Вечером в неділю в домі УНСоюзу Гетьманська Організація в гарно прибраній залі із гетьманськими емблемами зорганізувала бенкет для вшанування Дорогого Гостя. Участь крім гетьманців взяла і численна українська громада майже всіх політичних угруповань. Між ними і наша Стежа “Поділля”.

В часі бенкету витали Його представники різних організацій.

Також від нашої Стежі і Куреня привитав я Його такими словами:

Витаю Тебе, Пане Гетьманичу, в першу чергу як сеніора – пластуна, члена Першого Матірнього Куреня ім. Ст. Тисовеького від Стежі “Поділля”, якої члени тут присутні зі мною.

Її члени горді Тобою, що Ти є в нашій пластовій організації та що очолюєш український монархічний рух, який мав в нашому минулому таку славну історичну традицію, а в ньому і рід Скоропадських в мазепинській і найновійшій добі.

Ми особливо горді, що Ти високо держиш прапор української державности на розбурханих хвилях сучасної доби. Що Ти особисто змагаєш в її ім’я об’єднати всі політичні групи до спільних зусиль до боротьби за Українську Державу. Стоїш в цьому змаганні понад політичними партіями, навіть і своєю.

Нехай Всевишній допоможе Тобі в цьому благородному ділі.

Він цікаво вислухав цього привіту, який був відмінний від довгих із славославієм “ясновельможним” “Ваша Ексцеленціє”, і в Його очах була замітна радість. По закінчені привітів Він вийшов із-за почесного стола та прийшов до нашої Стежі. Привитався з нами по-пластовому та в товариській гутирці розказував нам про Український Пласт в Англії, про свої труднощі в політичній роботі, про бажання відвідати Сірого Лева, як що тільки час йому дозволить. Виявив охоту переписуватися з нашою Стежою, взяв наші адреси, а на закінчення зробили ми спільну знимку. Лишив в нас всіх присутніх якнайкраще вражіння, особливо своїм зрівноваженням і джентельменством.

Не диво тому, що Його несподівана смерть в лютому 1957 р. викликала загальний жаль у всьому українському громадянстві, а особливо в нашому матірньому Курені, бо не стало між нами любленого “Чорного Тура”.

Листки дружнього зв’язку. – 1963. – Ч. 3 (52). – с. 28.

Прим.: “Дністровий” – Юліян Каменецький

*

0 Comments

Submit a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This