Окпиш Богдан, інженер-архітектор

Богдан Окпиш народився 21 лютого 1903 року в Дрогобичі в родині Антона та Леокадії. Батько в передвоєнні роки був директором кооперативи «Народна торгівля».

У 1908 р. родина переїхала до Львова. Богдан навчався у Львівській академічній гімназії, яку закінчив у 1921 році.

Пластуном 1 полку ім. П. Конашевича-Сагайдачного став ще напередодні війни. У 1915 р., після звільнення Львова від російських військ і відновлення навчання в гімназії, належав до гуртка відновників Пласту. Член гуртка «Пес»,  згодом 2 гуртка 1 чоти 1 сотні, співредактор рукописного гурткового часопису«Пластова стежа». Бібліотекар, згодом писар 1 чети в ПКС. Пластун розвідчик.

Член ВПК у 1921—1922 рр., її хронікар. Написав дуже гарний спогад про відновлення могил на Маківці у 1921 р.

Один з ініціяторів створення Уладу старших пластунів (перша назва — почесні). Один з перших (від 1922 р.) членів куреня ч. 3 «Лісові Чорти», брав участь в чотирьох курінних мандрівках. Був знаний на псевдо «Мужинок». Під час навчання в Данціґу — член Морського гуртка.

Після закінчення гімназії вчився в Українському таємному університеті. Згодом, з перервами до 1936 р., навчався у Політехніці в Данціґу, спочатку на машинобудівному, пізніше — на будівельно-архітектурному відділі. Під час навчання належав до місцевого гуртка старших пластунів та корпорації «Чорноморе».

Лісові Чорти в Розгірчу 1922 року. Стоять Степан Салик, Богдан Окпиш, Петро Козицький, Ярема Веселовський, Володимир Городецький (?), Богдан Кравців; Сидять Володимир Мурський з мандоліною, Петро Лапка з гармонікою, Іван Зубенко.

Лісові Чорти в Розгірчу 1922 року. Стоять Степан Салик, Богдан Окпиш, Петро Козицький, Ярема Весоловський, Володимир Городецький (?), Богдан Кравців; сидять Володимир Мурський з мандоліною, Петро Лапка з гармонікою, Іван Зубенко.

Повернувшись до Львова, працював у Кооперативі інженерних робіт, згодом — у житлово-комунальному відділі Львівської міської ради. Після Другої світової війни був депутатом міської ради чотирьох скликань. За його проектами збудовано кілька житлових будинків. У 1939 р. одружився з Ольгою, з дому Сінгалевич, разом виховали двоє дітей — доньку і сина.

Помер у Львові 1 квітня 1967 року, похований на Личаківському цвинтарі.

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This