Богдан Окпиш народився 21 лютого 1903 року в Дрогобичі в родині Антона та Леокадії. Батько в передвоєнні роки був директором кооперативи «Народна торгівля».

У 1908 р. родина переїхала до Львова. Богдан навчався у Львівській академічній гімназії, яку закінчив у 1921 році.

Пластуном 1 полку ім. П. Конашевича-Сагайдачного став ще напередодні війни. У 1915 р., після звільнення Львова від російських військ і відновлення навчання в гімназії, належав до гуртка відновників Пласту. Член гуртка «Пес»,  згодом 2 гуртка 1 чоти 1 сотні, співредактор рукописного гурткового часопису«Пластова стежа». Бібліотекар, згодом писар 1 чети в ПКС. Пластун розвідчик.

Член ВПК у 1921—1922 рр., її хронікар. Написав дуже гарний спогад про відновлення могил на Маківці у 1921 р.

Один з ініціяторів створення Уладу старших пластунів (перша назва — почесні). Один з перших (від 1922 р.) членів куреня ч. 3 «Лісові Чорти», брав участь в чотирьох курінних мандрівках. Був знаний на псевдо «Мужинок». Під час навчання в Данціґу — член Морського гуртка.

Після закінчення гімназії вчився в Українському таємному університеті. Згодом, з перервами до 1936 р., навчався у Політехніці в Данціґу, спочатку на машинобудівному, пізніше — на будівельно-архітектурному відділі. Під час навчання належав до місцевого гуртка старших пластунів та корпорації «Чорноморе».

Лісові Чорти в Розгірчу 1922 року. Стоять Степан Салик, Богдан Окпиш, Петро Козицький, Ярема Веселовський, Володимир Городецький (?), Богдан Кравців; Сидять Володимир Мурський з мандоліною, Петро Лапка з гармонікою, Іван Зубенко.

Лісові Чорти в Розгірчу 1922 року. Стоять Степан Салик, Богдан Окпиш, Петро Козицький, Ярема Весоловський, Володимир Городецький (?), Богдан Кравців; сидять Володимир Мурський з мандоліною, Петро Лапка з гармонікою, Іван Зубенко.

Повернувшись до Львова, працював у Кооперативі інженерних робіт, згодом — у житлово-комунальному відділі Львівської міської ради. Після Другої світової війни був депутатом міської ради чотирьох скликань. За його проектами збудовано кілька житлових будинків. У 1939 р. одружився з Ольгою, з дому Сінгалевич, разом виховали двоє дітей — доньку і сина.

Помер у Львові 1 квітня 1967 року, похований на Личаківському цвинтарі.

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.