Ярослав Івантишин народився 27 лютого 1903 року в с. Озеряни Товмацького повіту в сім’ї вчителя Миколи Івантишина.

Стрілець Коломийської студентської сотні УГА, що забезпечувала порядок в Коломиї. Арештований румунами під час відступу УГА.

Полковник 19 полку ім. Максима Залізняка в Коломиї.

Арештований польською поліцією (5.11.1922—поч.1923), однак закінчив Коломийську гімназію (1923). Знову арештований після закінчення гімназії, відбув в ув’язненні 5 місяців, внаслідок чого захворів.

Втік з-під домашнього арешту до Чехословаччини 1924 р. 1925 р. закінчив лісовий відділ Української Господарської Академії в Подебрадах, інженер-лісівник. Захистив дипломну працю на тему “Гірське лісове господарство в східній частині Закарпатської України”.

Кошовий Українського Пластового Коша в Подєбрадах (від 1925), ініціатор створення Української Пластової Команди в Празі, перший командант УПК (21.11.1925—3.02.1929). Референт преси і пропаганди.

Згодом мешкав в околицях Братислави. Член Спілки українських інженерів Словаччини.

Управитель школи в с. Дунковиці тепер Іршавського р-ну на Закарпатті (1933—1934).

Одружився 1936 року, виховав троє дітей: Ярослава, Ольгу і Романа. Решту свого життя намагався уникнути переслідування, що рідні вважали психічним розладом.

Помер 1956 року в м. Жіліна.

Джерела:

  • Коваль Р., Моренець В. “Подєбрадський полк” Армії УНР. Книга 1. — Київ, 2015.
  • Інформації Сергія Перепічки
  • Фото з архіву А. Алиськевича


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.