Богдан Старух  (6 травня 1909 — 15 січня 1988). Син Анни (з роду Петрицьких) й Тимотея Старуха, брат Миколи-Теофіла, Іванни, Ольги, Софії, Тараса, Ярослава Старухів, племінник Михайла Петрицького.

Народився у с. Золота Слобода. Навчався у Бережанській гімназії, закінчив у 1933 р. гімназію в Рогатині. Член 8 куреня УУСП, пластун розвідчик. Створив пластовий оркестр в Бережанах.

Був активним у громадському житті, належав до Організації Українських Націоналістів.  Від 12 вересня 1934 р. до 2 вересня 1935 р. ув’язнений в концтаборі в Березі Картузькій.

У 1937 р. Б. Старух відкрив у Станиславові на пл. Ринок магазин мануфактури. З приходом радянської влади Богдан таємно перейшов на територію Генерал-губернаторства, де вів магазин канцтоварів у Холмі. Тоді в нього працювала продавцем донька двоюрідного брата по мамі – Люба Петрицька.

У 1941 р. Богдан Старух брав участь у Похідних групах ОУН, відтак повернувся до м. Станиславів. Виїхав у 1944 р. на еміграцію в Німеччину, а згодом у США, де мешкав у Чикаго.

Здобув вищу освіту, захистив докторат, заснував крамницю “Дельта”, одночасно ведучи активну громадсько- політичну працю.

Помер 15 січня 1988 р.

Пластовий духовий оркестр. Сидить другий зліва Ярослав Старух, п’ятий - Богдан Старух, шостий - Володимир Рижевський. Строїть третій справа Дмитро Мирон. Бережани, 1929 р.

Пластовий духовий оркестр. Сидить другий зліва Ярослав Старух, п’ятий – Богдан Старух, шостий – Володимир Рижевський. Строїть третій справа Дмитро Мирон. Бережани, 1929 р.

Джерела:

  1. Літопис УПА, т. 21, с. 35-36
  2. Історія Пласту, жж

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.