Народився 10 січня 1912 в с. Лавочне, тепер Львівської обл., у родині Євстахія та Юлії, з дому Гарун.

Ходив до школи в Стрию, закінчив Стрийську гімназію, відтак вивчав юридичні науки у Львівському і Краківському університеті, де здобув ступінь маґістра (1934).

Належав до 2 куреня УУСП “Червона Калина” в Стрию (від 1929/30), в Кракові — до 9 куреня УУСП. Пластове псевдо “Майлянд”, псевдо “Бір”.

Член УВО, ОУН, референт пропаґанди Крайової Екзекутиви ОУН Західноукраїнських земель (1933—1934). Заарештований польською поліцією 15.06.1934, засудженний на Львівському процесі 1936 р. до 7 років у справі вбивства польського міністра Пєрацького. За амністією строк зменшено до 4 років і 8 місяців. Апеляційним судом засуджений до 5 років ув’язнення. Вийшов на волю у червні 1939 року. Знову ув’язнений на початку Другої світової війни в Березі Картузькій.

Заступник голови Львівської обласної управи (літо 1941). Один з небагатьох членів проводу ОУН(р), що не був арештований гестапо після проголошення Акту відновлення державности України 30 червня 1941 року.

На початку липня 1941 р. з родиною виїхав зі Львова. Наприкінці 1944 року прибув до табору біженців в Ляндек, Австрія. У 1947 році родина переїхала до Канади, де проживала в м. Торонто.

Один із співзасновників Ліги Визволення України та газети “Гомін Україна”.

У Пласті займав посади в КПС Канади, станиці Торонто; зв’язковий 15-го куреня УПЮ ім. Івана Чмоли. Активний в канадському політичному житті. Співзасновник фірми нерухомості “Чолкан енд Партнерс”.

Дружина Марія (Іваницька), діти: син Юрій, донька Христина, син Мирон.

Помер в Торонто 15 вересня 1968, похований на цвинтарі Mount Pleasant.

Джерела:

  1. Інформація від сина пл.сен. Мирона Спольського, ВБ
  2. Петро Мірчук, Нарис історії ОУН, 3-є видання

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.