Пластуни Відня відзначили День Соборності України

20 січня 2018, Відень, презентація настільних ігор

20-21 січня 2018 року австрійські пластуни провели акцію до Дня Злуки УНР та ЗУНР. Акція мала на меті ознайомити українську громаду Відня із історичними подіями, пов’язаними із утворенням Української Держави та часів боротьби за її соборність. А саме – 99 річниця Акту Злуки між двома новопроголошеними українськими республіками ЗУНР і УНР в одну Соборну Державу – Україну.

Ця подія є консолідацією багатовікових прагнень наших славетних батьків, яка остаточно утвердилась у 1919 році. Це унікальна акція, що була проведена вперше у столиці Австрії – Відні. Учасники заходу мали зможу взяти участь у квесті, долучитись до дискусії на дану тему з істориками, дослідниками та журналістами з України й переглянути тематичну кінострічку “Українська революція” за спогадами генерала В. Петріва.

20 січня 2018 р. в рамках заходу відбулися презентації настільних ігор “Гей, зі Львова до Мукачева, а з Мукачева – до Києва!” та “100 років Української революції” від Українського інституту національної пам’яті.

Відтак відбулись презентації книг “Провісники Другої світової війни” Івана Гоменюка, представника історичного фронту “Лікбез”, пластуна, члена куреня “Целібат Мурлики” та Павла Подобєда, представника УІНП.

Опубліковано PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich 20 січня 2018 р.

Опубліковано PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich 20 січня 2018 р.

А від 15:00 до 17:00 того ж дня відбулась екскурсія українським Віднем: місцями проживання Михайла Грушевського, Івана Франка, резиденції Посольства УНР та ін.

Щороку “живим ланцюгом Соборності” на мості Патона у Києві єднають Лівобережну і Правобережну Україну. Так само 21 січня 2018 року у Відні на мості Шведенбрюкке через Дунай-канал пластуни, батьки та всі небайдужі символічно об’єдналися “живим ланцюгом” – на знак солідарності з цілою Україною.

Після цього у Парафіяльному домі відбувся показ стрічки “Українська революція” та дискусії на тему Соборності України.

Іван Гоменюк та Павло Подобєд

Опубліковано Andrij Rebryk 21 січня 2018 р.

Продовження Іван Гоменюк

Опубліковано Andrij Rebryk 21 січня 2018 р.

Іван Гоменюк

Опубліковано Andrij Rebryk 21 січня 2018 р.

Ще трохи відео з дискусії про ЗлукуPLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich Oksana Vodotyka Danylo Maksymchuk

Опубліковано Andrij Rebryk 21 січня 2018 р.

*

Від імені проекту “100 кроків” висловлюємо щиру подяку пластунам Данилові Максимчукові, Тарасові Піняжко, Ігореві Непийводі та всім причетним за проведення цієї важливої акції. СКОБ!


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

One Response to Пластуни Відня відзначили День Соборності України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *