20-21 січня 2018 року австрійські пластуни провели акцію до Дня Злуки УНР та ЗУНР. Акція мала на меті ознайомити українську громаду Відня із історичними подіями, пов’язаними із утворенням Української Держави та часів боротьби за її соборність. А саме – 99 річниця Акту Злуки між двома новопроголошеними українськими республіками ЗУНР і УНР в одну Соборну Державу – Україну.

Ця подія є консолідацією багатовікових прагнень наших славетних батьків, яка остаточно утвердилась у 1919 році. Це унікальна акція, що була проведена вперше у столиці Австрії – Відні. Учасники заходу мали зможу взяти участь у квесті, долучитись до дискусії на дану тему з істориками, дослідниками та журналістами з України й переглянути тематичну кінострічку “Українська революція” за спогадами генерала В. Петріва.

20 січня 2018 р. в рамках заходу відбулися презентації настільних ігор “Гей, зі Львова до Мукачева, а з Мукачева – до Києва!” та “100 років Української революції” від Українського інституту національної пам’яті.

Відтак відбулись презентації книг “Провісники Другої світової війни” Івана Гоменюка, представника історичного фронту “Лікбез”, пластуна, члена куреня “Целібат Мурлики” та Павла Подобєда, представника УІНП.

Opublikowany przez PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich Sobota, 20 stycznia 2018

Opublikowany przez PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich Sobota, 20 stycznia 2018

А від 15:00 до 17:00 того ж дня відбулась екскурсія українським Віднем: місцями проживання Михайла Грушевського, Івана Франка, резиденції Посольства УНР та ін.

Щороку “живим ланцюгом Соборності” на мості Патона у Києві єднають Лівобережну і Правобережну Україну. Так само 21 січня 2018 року у Відні на мості Шведенбрюкке через Дунай-канал пластуни, батьки та всі небайдужі символічно об’єдналися “живим ланцюгом” – на знак солідарності з цілою Україною.

Після цього у Парафіяльному домі відбувся показ стрічки “Українська революція” та дискусії на тему Соборності України.

Іван Гоменюк та Павло Подобєд

Opublikowany przez Andrij Rebryk Niedziela, 21 stycznia 2018

Продовження Іван Гоменюк

Opublikowany przez Andrij Rebryk Niedziela, 21 stycznia 2018

Іван Гоменюк

Opublikowany przez Andrij Rebryk Niedziela, 21 stycznia 2018

Ще трохи відео з дискусії про ЗлукуPLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich Oksana Vodotyka Danylo Maksymchuk

Opublikowany przez Andrij Rebryk Niedziela, 21 stycznia 2018

*

Від імені проекту “100 кроків” висловлюємо щиру подяку пластунам Данилові Максимчукові, Тарасові Піняжко, Ігореві Непийводі та всім причетним за проведення цієї важливої акції. СКОБ!


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.




*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.