Вифлеємський Вогонь Миру, Україна

Вифлеємський Вогонь Миру – прекрасна передріздвяна традиція, яку започаткували у 1986 році представники австрійської телерадіокомпанії ORF з міста Лінц. Із самого початку акція плянувалася з метою підтримки неповносправних дітей, а також усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скавти.

Щороку представники ORF та австрійські скавти запалюють Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Катедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме з рук в руки, від одного скавтського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає багато кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру та злагоди, яке мандрує із заходу на схід, єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Від 2007 року офіційна делеґація Пласту бере участь у Службі Божій у Відні, де разом із сотнями представників скавтських організацій з усього світу приймає Вогонь і потім везе в Україну.

Українська делегація отримала #ВВМ на щорічній церемонії у головному соборі Відня. Разом із пластунами на фото Бертль Ґрюнвальд - ініціатор цієї міжнародної скаутської естафети.

Українська делегація отримала #ВВМ на щорічній церемонії у головному соборі Відня. Разом із пластунами на фото Бертль Ґрюнвальд – ініціатор цієї міжнародної скаутської естафети.

Є згадки окремих людей, що Вогонь до України потрапив ще у 90-х роках, офіційний же відлік ми ведемо від 1997 року. Через Австрію, Словаччину та Польщу Вогонь прибув до Львова, де його передали пластунам польські гар- цери. З цього часу щороку Вифлеєм- ський Вогонь Миру мандрує до нас. Вже традиційною стала зустріч польських скавтів-гарцерів та українських пластунів на відтинку кордону Гребенне — Рава-Руська (Жовківщина), де в урочистій атмосфері, за участі духовенства, представників влади та ЗМІ, відбувається передання цього символу Миру. Таку ж традицію від 2009 року започатковано і на відтинку українсько-польського кордону Мальговичі — Нижанковичі (Старосамбірщина).

А що далі? Пластуни приносять Вифлеємський Вогонь Миру до церков та храмів різних конфесій, аби і в Україні кожен мав змогу взяти частинку Різдвяного вогника додому на Святу вечерю.

Набираючи обертів, акція «Вифлеємський Вогонь Миру» стає щоразу поважнішим заходом. Щороку Владики найбільших в Україні конфесій дають своє Пастирське Благословення. Традиційно це Українська православна Церква Київського патріярхату, Українська автокефальна православна Церква, Українська греко-католицька Церква та Українська римо-католицька Церква. Щороку зростає кількість місцевостей, у які поширюється Вогонь в Україні. Щораз більше пластових осередків долучається до передання Вогню Миру своїм громадам. В кожному осередку акція відбувається по-різному, проте єдиною метою є скрізь — і на Донеччині, і в Черкасах, і в Рівному — донести Вогонь до всіх, хто його потребує. Вогонь має горіти 24 грудня та 6 січня під час Святої вечері на столі кожного українця і дарувати віру у кращий завтрашній день, у світле майбуття.

Українські пластуни приносять Вогонь Миру не тільки до церков. Перед Різдвом це Світло любови і добра потрапляє в дитячі лікарні, сиротинці, школи, державні установи та військові частини.

Перша передача Вогню у Львові, 3 січня 1999. Парох церкви св. Параскеви П'ятниці та ст.пл. Ольга Свідзинська

Перша передача Вогню у Львові, 3 січня 1999. Парох церкви св. Параскеви П’ятниці та ст.пл. Ольга Свідзинська

Оргкомітет акції дбає про те, аби Різдвяний Вогник потрапив до всіх українських домівок, даруючи безмежну різдвяну радість та надію. Група пластунів заносить ВВМ також на найвищу вершину України — Говерлу.

Вперше в історії проведення акції у 2010 році Вифлеємський Вогонь Миру було передано і главі української держави — Президентові Віктору Ющенку.

Важливою складовою акції є міжнародна співпраця та об’єднання української громади поза межами України. Щороку делеґації пластунів везуть ВВМ українським громадам у Литві, Латвії, Естонії, Білорусі, Румунії, Болгарії, Польщі, Сербії, Угорщини, Австрії чи Німеччині. З рук українських пластунів отримують Вогонь також представники інших скавтських організацій.

Вифлеємський Вогонь на Говерлі, 2008

Вифлеємський Вогонь на Говерлі, 2008

Але не тільки в Україні Пласт проводить цю прекрасну передріздвяну акцію. Пластові організації Німеччини, Польщі, Канади, ЗСА також активно долучаються до цього світового скавтського ма- ратону. Пластуни цих країн поширюють Вогник добра і миру українцям, які там проживають. Зокрема, пластуни в ЗСА вперше стали учасниками поширення Вифлеємського Вогню Миру наприкінці 2007 року. Зараз вони разом з американськими скавтами приймають Вогонь на своєму континенті. 2009 року Світло миру не тільки поширено по пластових станицях, церквах і громадських організаціях Америки, а й передано чотирьом пластунам з Арґентини, що були присутні на церемонії в Українсько-американському культурному центрі Нью-Джерзі.

Від 2006 року діє веб-сторінка, інформація, що там розміщена, є найрізноманітнішою. Сторінка висвітлює події, що відбуваються під час передання ВВМ в Україні. Там описано й історію акції, є поради осередкам, фото, відео та багато іншої корисної інформації кількома мовами, пов’язаної з поширенням Вогню Миру в Україні.

З кожним роком акція «Вифлеємський Вогонь Миру» розвивається та стає щоразу популярнішою в Україні:

2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016

Вогонь поширюється з Заходу країни на Схід, Північ, у Центр та на Південь. Акція передання ВВМ користується значною увагою засобів масової інформації. Щороку про її перебіг можна довідатися з десятків сюжетів на телебаченні, репортажів по радіо, численних публікацій в газетах і журналах.

Джерело:

  1. ст. пл. скоб Іван Спринь, СМ, ст. пл. вірл. Соломія Шпак, ОД. Вифлеємський Вогонь Миру. Альманах 100-ліття Пласту.
  2. 100 кроків

*

0 коментарів

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This