Ольга-Марія Струмінська (в заміжжі — Стефаник, 1 жовтня 1909 – 15 листопада 1967).

Пластунка куреня ч. 2 ім. Марти Борецької, старша пластунка куреня ч. 12 «Ластівки», провідниця жіночого куреня на Левандівці у Львові. Працівниця банку.

Народилася у Львові в родині Стефана і Олени. Батько, колишній старшина УГА, працював на пошті.

Навчалася у початковій школі ім. Шевченка, згодом у гімназії сс. Василіянок (1921 — 1927 рр.), де стала пластункою. Закінчила гімназію у 1927 р. Подальшу освіту здобула у Вищій школі закордонної торгівлі у Львові. Працювала службовцем у земельному іпотечному банку; після війни, за радянських часів, — у торгівлі.

У 1939 р. вийшла заміж за сина письменника Василя Стефаника — Семена (за фахом юриста), родина виховувала сина Романа. Семен Стефаник у 1948 — 1967 рр. був головою Львівського облвиконкому, згодом директором музею І. Франка. У цей час у домі Стефаників часто бували поети та письменники зі всієї України.

пл. сен. Роман Дзюпин

Джерела:

  1. Архів родини п. Мотрі Стефаник
  2. Вічна Ватра на Личакові (могили пластунів у львівському історико-культурному музеї-заповіднику “Личаківський цвинтар”). – Львів: ЗУКЦ, 2007. – 76 с.


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.