Друг Михайло народився 20 листопада 1928 р. у селі Сороки, нині Бучацького району Тернопільської області. В молодому віці став дивізійником Української Національної Aрмії (Першої дивізії «Галичина»).

Був економістом, істориком, соціологом. Доктор економічних наук (УВУ).

Вступив до Пласту 7 жовтня 1945 року в Ляндеку (Австрія, французька окупаційна зона), став членом гуртка “Вовк” куреня УПЮ ім. Володимира Великого. Сповняв обов’язки гурткового, курінного, кошового писаря у Ляндеку. Отримав IV і III відзначення УПЮ.

23 січня 1949 перейшов до УСП, де вступив до куреня ім. гетьмана Б. Хмельницького (згодом 27 курінь УСП «Хмельниченки»). Осягнув ступінь пластуна розвідчика.

Відбув курс новацьких і юнацьких виховників у Ляндеку (6—30 березня 1949).

Навчався в Іннсбруцькому університеті в Австрії (1949—1950). 1950 року емігрував до Аргентини, де продовжував науку, закінчивши Аргентинський Католицький Університет у Буенос-Айресі (1963 р.). Теж навчався в Аргентинському Університеті “Джон Кеннеді” (1970–1971 р.).

Був науковим діячем: професором української історії, географії та християнських соціяльних доктрин; директором філії Українського Католицького Університету святого Климентія Папи в Aргентині; від 1965 р. був викладачем, від 1973 р. асоційованим професором, від 1990 р. професором і завідувачем катедри економіки Аргентинського Католицького Університету.

Відзначився як один із головніших засновників Українського Пласту в Aргентині. В численних каденціях був Головою Крайової Пластової Cтаршини та Крайової Пластової Ради.

Брав активну участь в діяльності Українського Католицького Об’єднання (1975–1998 роки), в Українській Центральній Репрезентації в Аргентині (1990–1994 роки).

Член управи Товариства Українсько-аргентинських високошкільників, Української кредитної кооперативи «Відродження», товариства «Просвіта». Видавець і редактор «Бюлетеню Української Центральної Репрезентації в Аргентині» (1990–1994 роки), журналу «Скрипти» (1984–1996 роки).

Плідний письменник: написав сім книжок про історію, економіку та про українців в Аргентині.

*    *    *

Дорогий Друже,

Нема на світі слів, які змогли б передати наше горe. Ви вже не почуєте наш сердечний плач і біль душі, але завжди будете духовно поруч з нами. Світла Вам пам’ять та вічний спомин в наших серцях!

Пласт, Організація Української Молоді в Аргентині, щиро й глибоко Вам дякує за Вашу безумовну відданість нашій пластовій родині, за активну допомогу та поради всім тим, які до Вас зверталися.

Cкладаєм щире співчуття всім рідним та близьким, особливо Галі, Володимирові, Андрієві з дружиною Адріяною, онукам Ґені та Матвієві.

Спочивайте з миром, Друже!

Тихо спіть, без тривог! Вічная пам’ять!

пл. сен. Мар’яна Андрусяк (Верх)

Джерела:

  1. Фейсбук-сторінка Пласту в Аргентині
  2. Пластовий музей у Клівленді, Огайо

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.