Гринів Богуслава, Буся

Пл. сен. Богуслава Гринів, Гр, народилася 28 травня 1924 року в м. Бучач (Тернопільщина) в сім’ї Стефанії (з Рогозинських) та Михайла Гриніва. Батько — адвокат, доктор права, брав вельми активну участь в українських громадсько-політичних організаціях.

У 1929—1935 рр. навчалася в шестикласній польській школі, опісля протягом 4 років здобувала освіту в Бучацькій гімназії.

У 1934—35 рр. таборувала у пластових оселях, що їх організував КВОММ на Остодорі, а згодом, у 1937—1939 рр., — на Соколі. Її першою виховницею була скавтмастер Дарія Білинська-Навроцька. Ось як Богуслава Гринів писала про свої дитячі та юнацькі роки:

З ідеями Пласту мене познайомила Дарія Навроцька, яка в тридцяті роки, не діставши праці у Львові, викладала руханку в Бучацькій гімназії та проживала в нашому домі. За її намовою батьки посилали мене на оселю в Остодорі і табір на Соколі, перебування там вважаю своїм раннім пластуванням.

У вересні 1939 р. за активну участь в українських громадсько-політичних організаціях батька Богуслави заарештували. Відповідно до постанови Політбюро ЦК ВКП(б) від 05.03.1940 р. у квітні того ж року його розстріляли, про що донька довідалася лише у 1994-му. Не раз говорила:

Я маю двох опікунів: Андрея Шептицького й мого батька. Обидва жили для України. Коли мені трудно, треба прийняти важливе рішення чи заручитися підтримкою у справі, йду в крипту Св. Юра, звертаюся до них. Ви знаєте, мені здається, що вони мені допомагають.

13 квітня 1940 р. Богуславу разом із братом Ігорем та матір’ю Стефанією вивезли в Казахстан. Там працювала спочатку в свинорадгоспі «Красный Казахстан», згодом — рахівницею.

У 1946 р. Богуслава повернулася до Львова. Навчалася на курсах при Торговельній академії, потім у Львівському політехнічному інституті, який закінчила з відзнакою у 1952 році. Після закінчення інституту її скерували в аспірантуру Московського авіаційного інституту. Там у 1965 р. захистила дисертацію і здобула науковий ступінь кандидата технічних наук. Працювала доцентом кафедри нарисної геометрії у Львівському політехнічному інституті аж до виходу на пенсію в 1987 році.

Богуслава Гринів з членкинями куреня "Ті, що греблі рвуть"

Богуслава Гринів з членкинями куреня “Ті, що греблі рвуть”

Коли Пласт почав відроджуватися в Україні, відновила членство в організації, стала членкинею осередку праці УПС станиці Львів, від початку 2000-х тривалий час була його писарем. Спілкування з Богуславою Гринів завжди було чимось особливим — так говорить не один пластун-сеньйор Львова, а член осередку праці УПС (на даний час — консул-керівник Консульства України у Ґданську) пл. сен. Левко Захарчишин, V, якось сказав: «Подруга Богуслава вміла бути мамою для багатьох».

Богуслава Гринів належала до 2 куреня УПС «Ті, що греблі рвуть».

Організувала краєзнавчі подорожі для сеньйорів і пластунів молодшого покоління. На порозі 100-ліття Пласту за її активної участи побачив світ путівник «Вічна Ватра на Личакові» (2007 р.).

2 жовтня 2004 року її відзначено пластовим Орденом Вічного Вогню в сріблі.

Також Богуслава Гринів була членкинею правління доброчинного товариства «Пошук», завданням якого є пошук місць поховань жертв репресій.

Бл. пам. Богуслава Гринів відійшла на Вічну Ватру 30 жовтня 2016 р.

*

1 Коментар

  1. Ярослав КАРДАШ

    цАрства Небесного

    Відповісти

Опублікувати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This