Дарія (Одарка) Скочдополь народилася 4 вересня 1904 року в Дрогомирчанах Станиславівського повіту у родині художника, судетського німця Карла Скочдополя і Марії (з дому Чорненко).
Навчалася в учительській семінарії у Станиславові, від 1921 року належала до 23 полку ім. Ганни Барвінок. Перший пластовий іспит склала 17 червня 1922 року, другий — 27 вересня 1923; пластунка розвідчиця. Від 23 січня 1924 — членка, а відтак курінна 5 куреня УУСП “Довбушівці”, опікунка 12 куреня ім. Княгині Романової, містокошова в Станиславові, зв’язкова 54 куреня ім. Олени Степанівни в Тисмениці. Відзначена “свастикою заслуги”.
Активна у громадському житті, займалася виховною і харитативною працею: провідниця дитячих садків “Рідної школи”, організаторка жіночих сільських гуртків філій “СоюзуУкраїнок”, вчителька курсів для неграмотних служниць, управителька жіночої кооперативи “Основа”, членка хору “Боян”. Також працювала в Українському Червоному Хресті, Товаристві охорони воєнних могил, туристичному товаристві “Чорногора”. Брала участь у підготовці Першого жіночого конґресу в Станиславові.
Членкиня УВО-ОУН.
Одружена з пластуном Осипом Бойчуком (1936). Виховала сина Юрія.
На еміграції в Німеччині (Ноймаркт, Реґенсбурґ, Мюнхен). Вела курінь пластунок, провадила пластові вишколи, табори, у 1949—1952 була членкою Головної Пластової Ради.
1952 року родина переїхала до Америки і оселилася в Детройті. Там також стала активною членкою пластової станиці (впорядниця, зв’язкова, провідниця таборів, вишколів, член станичної старшини, член КПР). 1957 року відзначена орденом св. Юрія в сріблі.
Читайте також: Пластові виказки 1926, 1930
Багато праці приділяла й українській громаді. Голова 63-го відділу “Союзу Українок”, вчителька у школі українознавства, членка Асоціації журналісток СФУЖО. Належала до редакційної колегії “Альманаху Станиславівської землі” (перший том).
Померла в Детройті 15 травня 1980 року.
*
*
0 коментарів