Кокорудз Ілля: прихильник зародження і розвитку Пласту

Ілля Кокорудз (1 серпня 1857 – 1-2 червня 1938) – директор Академічної гімназії у Львові, прихильник зародження і розвитку в ній Пласту.

Дійсний член НТШ, класичний філолог і україніст, педагог, голова Товариства «Рідна Школа» та Українського Педагогічного Товариства. Засновник і фундатор жіночої гімназії, щедрий меценат, відомий філантроп.

Народився у м. Яворів на Львівщині у міщанській родині. Навчався в Академічній гімназії у Львові, яку закінчив з відзнакою. На філософському факультеті Львівського університету студіював українську, польську та німецьку мови і літератури, класичну філологію. Був гімназійним учителем в Бродах, Станіславові, у 1911 – 1927 рр. — директором Академічної гімназії у Львові. Саме у ці роки (не без сприяння директора) у Академічній гімназії зародився і набув належного розвитку Пласт.

За активну наукову і літературну працю у 1899 р. став дійсним членом НТШ у Львові, був заступником голови філологічної секції.

Подружжя Іллі та Іванни Кокорудзів увійшло в історію як справжні меценати та щедрі жертводавці для української освіти. Придбаний будинок (вул. Листопада, 40, тепер вул. Коновальця, 40) подарували Товариству «Рідна Школа». Фундатори збудували та обладнали для жіночої гімназії шкільний будинок (вул. Моджеєвської, 9, тепер Кокорудзів, 9). У Карпатах (с. Дора) побудували професійну школу та приміщення бурси (інтернату) для її учнів, звели дерев’яну церкву.

Професор Ілля Кокорудз заповів всі свої матеріальні надбання українським дітям та установам. Дружина Іванна виконала цей заповіт.

Джерело: пл. сен. Роман Риф’як. Вічна Ватра на Личакові…

*

0 Comments

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This