Ілля Кокорудз (1 серпня 1857 – 1-2 червня 1938) – директор Академічної гімназії у Львові, прихильник зародження і розвитку в ній Пласту.

Дійсний член НТШ, класичний філолог і україніст, педагог, голова Товариства «Рідна Школа» та Українського Педагогічного Товариства. Засновник і фундатор жіночої гімназії, щедрий меценат, відомий філантроп.

Народився у м. Яворів на Львівщині у міщанській родині. Навчався в Академічній гімназії у Львові, яку закінчив з відзнакою. На філософському факультеті Львівського університету студіював українську, польську та німецьку мови і літератури, класичну філологію. Був гімназійним учителем в Бродах, Станіславові, у 1911 – 1927 рр. — директором Академічної гімназії у Львові. Саме у ці роки (не без сприяння директора) у Академічній гімназії зародився і набув належного розвитку Пласт.

За активну наукову і літературну працю у 1899 р. став дійсним членом НТШ у Львові, був заступником голови філологічної секції.

Подружжя Іллі та Іванни Кокорудзів увійшло в історію як справжні меценати та щедрі жертводавці для української освіти. Придбаний будинок (вул. Листопада, 40, тепер вул. Коновальця, 40) подарували Товариству «Рідна Школа». Фундатори збудували та обладнали для жіночої гімназії шкільний будинок (вул. Моджеєвської, 9, тепер Кокорудзів, 9). У Карпатах (с. Дора) побудували професійну школу та приміщення бурси (інтернату) для її учнів, звели дерев’яну церкву.

Професор Ілля Кокорудз заповів всі свої матеріальні надбання українським дітям та установам. Дружина Іванна виконала цей заповіт.

Джерело: пл. сен. Роман Риф’як. Вічна Ватра на Личакові…

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.