Слово Дрота в “Голосі Америки” з нагоди 45-ліття Пласту

У 45-ліття Українського Пласту, нашої організації для новітнього виховання молоді, всім нашим пластунам в цілому світі грімкий привіт від Вашого Дрота! Щира Вам, Друзі, подяка за надмірні, сказати б, навіть не дуже заслужені почесті для відмічення при цій нагоді мойого 70-ліття.

Мені, очевидно, неможливо кожній пластовій частині, а то й кожному пластунові зосібна й усім ласкавим установам і особам, що з волили пом’янути мене не злим, але голосним словом, слати, як годилося б, осібну подяку. Покищо це все про мою особисту справу.

Важніша справа — це ювілей нашого Пласту, організації української молоді, що її не лише Ви, Друзі, але і все громадянство знає чи то по давнішій назві «Український Пластовий Улад», чи зараз — по назві «Союз Українських Пластунів».

Український нарід, що довгими віками бореться за право розпоряджати в демократичному змислі самим собою, по своєму розумінні, по своїй волі, вже добре зжився із Пластом. Протягом вже 45 літ намагається Пласт розвивати в українській молоді розуміння й відчування всього, що нас як націю окружає на те, щоби всебічно й докладно освічена молода людина, сама тими очима гляділа й бачила те все, що грозить нашому народові небезпекою потонути в бурхливому морі міжнародніх, міжпартійних, міжстанових чи яких там конфліктів.

Пласт дає українській молоді тверезу мудрість вибирати з усіх наук, із нашого минулого, з пережитого досвіду все те, що нам, великій колись, могутній і самостійній нації, може привернути втрачену змогу розвивати свобідно свої питомі здібності й на рівні з іншими народами брати участь у розвитку справжньої благородної культури людства. Як я маю нагоду ствердити. Ви, мої пластові друзі, вповні свідомі того, до чого змагаєте без примусу, без насильства, без чужих підшептів чи наказів, свідомі того незрушимого природнього закону.

Вітання Олександру Тисовському з нагоди його 70-ліття та 45-ліття Пласту

Вітання Олександру Тисовському з нагоди його 70-ліття та 45-ліття Пласту

Доля всього нашого громадянства і Ваше майбутнє залежить попри запопадливу працю кожного з Вас над самим собою в першу чергу від того, наскільки суцільно зуміють постояти за рівноправність українського народу з іншими націями його ж майбутні громадяни. Розуміння того закону закріпилося у Вашому світогляді власне за тих багатих досвідом 45 років існування й діяння Пласту. Вашої власної організації, Вами вирощеної, вами після важких переходів уже двократно відроджуваної, вами розбудовуваної для почесної служби Богові й Батьківщині.

Підтримати проект

Я тішуся, що Бог дозволив мені дожити тих 70 років, щоб після грізних воєнних хуртовин знову бачити Вас, Дорогі Друзі, при праці під нашим пластовим прапором, згуртованих і обстоюючих вірно наш пластовий обіт, діючих жертвенно по словах пластової присяги в ім’я нашого Пластового Закону, як непохитного дороговказу серед новітньої джунґлі післявоєнного морального занепаду довкілля.

Друзі, будьте горді, що наш Пласт є в своєму виді питомим виявом української культури, традиції вродженого українському народові духа моралі. Будьте, Любі Друзі, вдячні тим націям, які у нашому важкому положенні прийняли нас гостинно на свою землю, помогли і як слід зрозуміли вартість пластової ідеї для зусиль заспокоїти людство, загрожене в своїх основах злобою, ненавистю, насильством.

Оставайте, Друзі Пластуни, надалі вірні нашому вітальному кличеві СКОБ: сильні — тобто самопевні, красні — отже ідейні, обережні — скажу розважні, бистрі — значить розумні!

16 серпня 1956 р.

Ваш Дрот

Джерело: Вісті крайового проводу в Німеччині, ч. 4, Мюнхен, 1957. Фото з архіву КПС США, Філадельфія.

*

0 коментарів

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This