У 45-ліття Українського Пласту, нашої організації для новітнього виховання молоді, всім нашим пластунам в цілому світі грімкий привіт від Вашого Дрота! Щира Вам, Друзі, подяка за надмірні, сказати б, навіть не дуже заслужені почесті для відмічення при цій нагоді мойого 70-ліття.

Мені, очевидно, неможливо кожній пластовій частині, а то й кожному пластунові зосібна й усім ласкавим установам і особам, що з волили пом’янути мене не злим, але голосним словом, слати, як годилося б, осібну подяку. Покищо це все про мою особисту справу.

Важніша справа — це ювілей нашого Пласту, організації української молоді, що її не лише Ви, Друзі, але і все громадянство знає чи то по давнішій назві «Український Пластовий Улад», чи зараз — по назві «Союз Українських Пластунів».

Український нарід, що довгими віками бореться за право розпоряджати в демократичному змислі самим собою, по своєму розумінні, по своїй волі, вже добре зжився із Пластом. Протягом вже 45 літ намагається Пласт розвивати в українській молоді розуміння й відчування всього, що нас як націю окружає на те, щоби всебічно й докладно освічена молода людина, сама тими очима гляділа й бачила те все, що грозить нашому народові небезпекою потонути в бурхливому морі міжнародніх, міжпартійних, міжстанових чи яких там конфліктів.

Пласт дає українській молоді тверезу мудрість вибирати з усіх наук, із нашого минулого, з пережитого досвіду все те, що нам, великій колись, могутній і самостійній нації, може привернути втрачену змогу розвивати свобідно свої питомі здібності й на рівні з іншими народами брати участь у розвитку справжньої благородної культури людства. Як я маю нагоду ствердити. Ви, мої пластові друзі, вповні свідомі того, до чого змагаєте без примусу, без насильства, без чужих підшептів чи наказів, свідомі того незрушимого природнього закону.

Вітання Олександру Тисовському з нагоди його 70-ліття та 45-ліття Пласту

Вітання Олександру Тисовському з нагоди його 70-ліття та 45-ліття Пласту

Доля всього нашого громадянства і Ваше майбутнє залежить попри запопадливу працю кожного з Вас над самим собою в першу чергу від того, наскільки суцільно зуміють постояти за рівноправність українського народу з іншими націями його ж майбутні громадяни. Розуміння того закону закріпилося у Вашому світогляді власне за тих багатих досвідом 45 років існування й діяння Пласту. Вашої власної організації, Вами вирощеної, вами після важких переходів уже двократно відроджуваної, вами розбудовуваної для почесної служби Богові й Батьківщині.

Підтримати проект

Я тішуся, що Бог дозволив мені дожити тих 70 років, щоб після грізних воєнних хуртовин знову бачити Вас, Дорогі Друзі, при праці під нашим пластовим прапором, згуртованих і обстоюючих вірно наш пластовий обіт, діючих жертвенно по словах пластової присяги в ім’я нашого Пластового Закону, як непохитного дороговказу серед новітньої джунґлі післявоєнного морального занепаду довкілля.

Друзі, будьте горді, що наш Пласт є в своєму виді питомим виявом української культури, традиції вродженого українському народові духа моралі. Будьте, Любі Друзі, вдячні тим націям, які у нашому важкому положенні прийняли нас гостинно на свою землю, помогли і як слід зрозуміли вартість пластової ідеї для зусиль заспокоїти людство, загрожене в своїх основах злобою, ненавистю, насильством.

Оставайте, Друзі Пластуни, надалі вірні нашому вітальному кличеві СКОБ: сильні — тобто самопевні, красні — отже ідейні, обережні — скажу розважні, бистрі — значить розумні!

16 серпня 1956 р.

Ваш Дрот

Джерело: Вісті крайового проводу в Німеччині, ч. 4, Мюнхен, 1957. Фото з архіву КПС США, Філадельфія.

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.