Морський гурток в Данціґу

Інформація про існування пластового Морського гуртка у Вільному місті Данціґ (тепер Ґданськ, Польща) здебільшого базується на документі, який публікуємо нижче.

До гуртка належали старші пластуни, що навчалися у Політехніці м. Данціґ. Серед них були як неоформлені в УУСП (Підгайний і Шухевич), так і члени вже утворених куренів (“Лісові Чорти”, “Довбушівці” — у списку фігурує як осередок ст. пл. Станиславів). Провідником гуртка був Юліян Воробкевич, містопровідником (заступником) — Мирослав Раковський.

Більшість членів гуртка влітку 1926 року брала участь в обласному таборі на Соколі і увійшли до “Лісових Чортів” (Воробкевич, Грушкевич, Бачинський). Роман Шухевич згодом перейшов з ЛЧ до “Чорноморців”, а Богдан Підгайний залишився самітником. Роман Кордуба, ймовірно, залишився членом бережанського куреня, який оформився як 8 курінь УУСП.

Інформація про відновлення Морського гуртка в Данціґу

Інформація про відновлення Морського гуртка в Данціґу

 

Джерело:


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*