Керекеш Юрій (26 червня 1921 — 16 серпня 2007) народився в с. Великі Лучки, поблизу Мукачева. Малим хлопчиком розділив долю родини в еміграції у США. 1940-го повернувся на Закарпаття. Закінчив медичний факультет Будапештського університету та філологічний факультет УжДУ.

У цей же час починає писати вірші, стає редактором газети «Закарпатська правда». Мав літературний псевдонім — Ю. Барвінок. Згодом працює директором кінотеатру у рідному селі. За виступи проти примусової колективізації позбувся роботи.

У роки «перебудови» та особливо після відновлення незалежності України у 1991 р. активно включається у громадське життя. Активно діє в Товаристві української мови ім. Т. Г. Шевченка та згодом — у «Просвіті», довгими роками був відповідальним секретарем цих організацій.

Юрій Керекеш — член Пласту. У 1997 р. обраний головою Ужгородського осередку Праці УПС. З нагоди 75-ліття Пласту на Закарпатті очолив організаційний комітет, який провів міжнародну науково-практичну конференцію (1996 р.), учасник 1-го всеукраїнського джемборі в Невицькому.

Помер 16 серпня 2007 року, похований на кладовищі «Кальварія» в Ужгороді.

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.