Теодора-Мирослава народилася 29 червня 1912 року в родині лікаря-стоматолога, зачинателя української фотографічної справи Степана Дмоховського і Теодори з роду Подлуських в Перемишлі. Навчалася в Перемиській гімназії, де вступила до 10 куреня ім. Мотрі Кочубей.

Після переїзду родини до Львова 1929 року стала членкою 33 куреня ім. О. Кобилянської. В УУСП вступила до 14 куреня “Санітарний”. Пластунка розвідчиця, учасниця табору на Соколі 1928 року. Після розв’язання Пласту брала участь у жіночому водному таборі на Волині і Поліссі під проводом Северина Левицького (1932, писарка табору).

Перед Другою світовою війною ув’язнена в Березі Картузькій. Після звільнення внаслідок розпаду Польщі 4 жовтня 1939 року у Львові одружилася з інженером Володимиром Левицьким, вихованцем Перемиського Пласту, родина мешкала в Сяноці, 1941 року повернулася до Львова. У зв’язку з діяльністю в ОУН Володимир Левицький був арештований і до кінця війни перебував у німецьких концлагерах.

Після війни родина знову об’єдналася і жила в Мюнхені, а у 1950 р. еміґрувала до Чікаґо. Володимир Левицький зайнявся тут організацією частин СУМу. 1975 року залишили Чікаґо і оселилися в Гантері.

Померла 1980 року, похована в Гантері.

Джерела: Світло душі родини Левицьких // Літопис УПА. Серія «Події і люди». Кн. 17. — Торонто—Львів, 2011.

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.