Народилася в Бучачі 25 травня 1908 року у родині Остапа та Іванни з Зафійовських.

Під час навчання у Коломийській гімназії — членка 13 куреня ім. О. Завісної. Впорядчиця гуртка “Вивірка” наприкінці 1920-х років. У 1944 році була членкою булави Курсу-табору новацьких виховників у Косові, визнаного згодом 1-ю Радою Орлиного Вогню. На еміґрації дописувала до пластової преси, зокрема до журналу “Юнак”.

У 1930—1934 роках навчалася в Познанському університеті.

Від 1935 року працювала і жила у Львові.

Під час Другої світової війни (1942—1945) працювала в Українському центральному комітеті. Від 1945 р. — в Німеччині, викладач табірних гімназій.

Член НТШ. У 1951 р. переїхала до Сарселя, працювала секретарем Інституту заочного навчання (Курсів украї­нознавства в Європі). Від 1956 р. — бібліотекар НТШ. Провела каталогізацію бібліотечних фондів. Голова контрольної комісії НТШ у Європі.

Вийшла заміж за Володимира Кубійовича; допомагала йому в упорядкуванні архіву УЦК, укладанні Енциклопедії українознавства, співредагувала його наукові праці, історичні дослідження, спогади, статті.

Померла у Франції 5 грудня 1977 року.

 


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.


*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.