У нашій історії є славні події, великі постаті, які крізь світитимуть, через простори, неначе огненні стовпи.

Вони запалюють і будуть запалювати наші душідо великих зусиль, до великих діл. Святослав Хоробрий, Володимир Великий, Мазепа, Дорошенко, Корятович, світлі часи володіння укр. князів, козаків і визвольних борців – це все при згадуванню підбадьорує нас і додає нам сили в життю – боротьбі.

Зариймося в нашу минувшину, щоб ми мали отворені очі, щоб виділи нашу правду, нашу кривду, щоб вчилися, що в нашому минулому є доброго для наслідування, а що злого, яке не сміємо повторювати.

Як каже Їрасек:

«Нам обов’язково треба ясно пригадувати нашу минувшину! Це нас скріплює і відсвіжує!»

Хто не знає минувшини свого народу, цей не зможе зрозуміти його теперішности. Такий чоловік хоч бачить кругом себе що люди живуть, працюють, говорять, тою чи іншою мовою, мають різні звичаї і вдачі, хоч бачить що одні мають свої держави і живуть у добробуті а другі цієї держави не мають і животіють може у крайній нужді, то він ніяк не второпає – не зрозуміє, чому це так а не йнакше.

Коли ж такий чоловік невіжа, незнайко не знає хоч коротко історії своєї нації, то не зрозуміє її теперішности і її завдань у будуччині. Такий незнайко не може запалити гарячою любовю до своєї Батьківщини. Він бідняга не в силі зрозуміти що, в потребі за свій нарід треба станути в її обороні й або побідити або в бою своє життя положити.

Тому мусимо вивчити укр. історію дуже добре!

Автор: В.

Джерело: Карпати: часопис пластової молоді (Берегово). – 1938. – Ч. 3-4. – С. 4. (оцифрування пл.сен. Юрій Юзич, ОЗО)

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.