Дня 6. 8. 1947. року ми – двадцять чотири юнаки і п’ять сеньорів, виїхали зі стації Гамбург — Альтона Подорож по Німеччині не уявляла нічого цікавого. Скрізь руїни, який неприємний настрій, який смуток!

Після цілонічного стояння в Аахен поїхали ми дальше, проїхали станію Беверсталь, яка є вже в Бельгії.

Бельгія… Це країна гориста, на перший погляд мало цікава й немовби не має нічого, щоб можна було зацікавитись нею. Але, коли ближче до неї приглянутись і прислухатись, що про неї говорять, то це країна, в якій можна багато цікавого довідатися. Ми чули, що в Бельгії добре живеться, а тепер можна було переконатись, що це правда. Всього в місті під достатком: і харчів і одежі. З оповідань мешканців того міста можна було уявити собі картину життя бельгійців, а саме, що вони живуть добре і цілком задоволені.

Їхали через околицю, де ввесь час тягнулися фабрики, заводи, копальні. Проїхали коло двохсот кілометрів і ніде невидно клаптика засіяного поля: все бугри, гори, ліски. Ввесь час нирнемо в тунелях: за час під ранку до шістнадцятої години приїхали двадцять тунелів

Під’їжджаємо до Франції.

На станції Жемонт (бельгійсько-французький кордон), яка вся була обвішена національними французькими прапорами, наш потяг зустріли з привітом французькі пластуни. На станції французькі журналісти робили знимки з цілого потягу, з нас, потім нас у вагонах, на яких один з наших пластунів понамальовував різні пластові емблеми.

Пластова Служба Божа на Джемборі 1947

Під’їжджали до цієї станції зі страхом — бо не мали дозволу на в’їзд до Франції, тут мала і вирішитись наша “доля” — бути чи не бути на Джемборі. Але все пішло добре. Наш англійський провідник прийшов і сказав, що все залагоджено. і ми можемо їхати далі, то нас, звичайно, дуже втішило. Дорога вільна.

На «Джемборі»…

Українські пластуни, 6 світове скаутське джемборі, Муассон, Франція, 1947 2

Українські пластуни, 6 світове скаутське джемборі, Муассон, Франція, 1947

Довідка: Місячник Станиці Гайденав, видає СУПЕ у Німеччині, Бритійська зона. Рік 1, ч. 1, лютий 1948

Джерело: Пластовий музей-архів у Клівленді (Парма, Огайо, США), з архіву проф. Леоніда Бачинського

*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.