Малицька Костянтина, приятелька Пласту, українська дитяча письменниця

Костянтина Малицька (Віра Лебедова) – 30 травня 1872 – 23 лютого 1947, приятелька Пласту. Українська дитяча письменниця, педагог.

Народилася в с. Кропивник (тепер Калуського району Івано-Франківської області). Здобула кваліфікацію педагога, працювала в народних школах Галичини і Буковини. Належала до Крайового комітету народного учительства Галичини.

Редактор популярного дитячого журналу «Дзвінок».

У 1915 році, після захоплення Галичини царським військом, її вивозять в Сибір — в Приангарський край, в село Пінчугу, де вона зазнайомилась з висланцями – представниками багатьох інших народів. Від 1919 року вона вчителює в першій українській школі ім. І. Котляревського в Красноярському краї. В 1921 році заходами К. Малицької та її українських учнів школа дала в Красноярську Шевченківський концерт.

Повернувшись в Галичину, до Львова, відразу включається в громадську діяльність. Багато сил і енергії віддає розвитку української школи, працює в психотехнічній секції «Порадні для вибору знання» при Педагогічному товаристві у Львові. Відвідувала пластові табори; зокрема, з дівочого табору на Соколі 1935 року залишила гарний спомин у журналі «Нова хата».

За радянських часів працювала бібліографом Наукової бібліотеки у Львові, складала універсальний покажчик дитячої літератури.

Костянтина Малицька написала багато нових поетичних творів на старі мотиви. До най популярніших належить дитяча пісня «Чом, чом, чом, земле моя…». Пісня написана в 1904 році, коли її авторка працювала на Буковині вчителькою. Автор музики — Денис Січинський.

Ольга Свідзинська

Джерело: Вічна Ватра на Личакові (могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»). – Львів: ЗУКЦ, 2007. – 76 с.

Підтримати проект

*

0 коментарів

Підтримати 100 Кроків

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
1910ті
1920ті
1930ті
1940ві
1950ті
1960ті
1970ті
1980ті
1990ті
2000ні
30 років Пласту в Україні
30Польща
70США
анонс
балачка
бібліотека
біографії
блог
важливе
виховництво
Відеоматеріали
Вічна Ватра
Джемборі 2019
Звук
ЗМІ
історія
курені
медіа
Начальний Пластун
новини
осередки
Персоналії
Подертий черевик
символіка
Сірий Лев
табори
Улади
УПН
УПС
УПЮ
УСП
цього дня
Часівник

Реклама

Запрошую тебе підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.

Pin It on Pinterest

Share This