Костянтина Малицька (Віра Лебедова) – 30 травня 1872 – 23 лютого 1947, приятелька Пласту. Українська дитяча письменниця, педагог.

Народилася в с. Кропивник (тепер Калуського району Івано-Франківської області). Здобула кваліфікацію педагога, працювала в народних школах Галичини і Буковини. Належала до Крайового комітету народного учительства Галичини.

Редактор популярного дитячого журналу «Дзвінок».

У 1915 році, після захоплення Галичини царським військом, її вивозять в Сибір — в Приангарський край, в село Пінчугу, де вона зазнайомилась з висланцями – представниками багатьох інших народів. Від 1919 року вона вчителює в першій українській школі ім. І. Котляревського в Красноярському краї. В 1921 році заходами К. Малицької та її українських учнів школа дала в Красноярську Шевченківський концерт.

Повернувшись в Галичину, до Львова, відразу включається в громадську діяльність. Багато сил і енергії віддає розвитку української школи, працює в психотехнічній секції «Порадні для вибору знання» при Педагогічному товаристві у Львові. Відвідувала пластові табори; зокрема, з дівочого табору на Соколі 1935 року залишила гарний спомин у журналі «Нова хата».

За радянських часів працювала бібліографом Наукової бібліотеки у Львові, складала універсальний покажчик дитячої літератури.

Костянтина Малицька написала багато нових поетичних творів на старі мотиви. До най популярніших належить дитяча пісня «Чом, чом, чом, земле моя…». Пісня написана в 1904 році, коли її авторка працювала на Буковині вчителькою. Автор музики — Денис Січинський.

Ольга Свідзинська

Джерело: Вічна Ватра на Личакові (могили пластунів у Львівському історико-культурному музеї-заповіднику «Личаківський цвинтар»). – Львів: ЗУКЦ, 2007. – 76 с.

Підтримати проект

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.