Народився у Скольому 2 травня 1910 року. Навчався у Стрийській гімназії. Належав до 46 куреня ім. Буй-Тура Всеволода у Стрию.

Студіював право в Люблінському університеті. За активну націоналістичну роботу на Сколівщині неодноразово заарештовувався польською поліцією. Повітовий провідник ОУН Сколівщини.

Разом із Романом Шухевичем перейшов на Закарпаття, командир сотні Карпатської Січі, хорунжий. Прикривав на чолі відділу відступ урядовців та січовиків з Хуста. Тяжко пораненим потрапив у полон, в’язень мадярських концтаборів.

1941 року з похідною групою ОУН вирушив на Східну Україну. У 1941–42 в’язень німецьких тюрем. Після звільнення 1943 приєднався до УПА. Очолив вишкільний курінь УНС «Чорні чорти» на Гуцульщині, організував відділив УНС на Станіславщині. Підпорядковані йому відділи УПА провели успішні операції проти загонів С. Ковпака та М. Шукаєва. В бою з гітлерівцями у Чорному лісі був тяжко поранений. Від січня до серпня 1944 командував 4-ю Воєнною округою УПА «Говерля», що входила до складу УПА-Захід, поручник. У липні 1944 брав участь у бою УПА на г. Лопата.

1944 емігрував. Жив у Мюнхені, де був співвидавцем журналу «До зброї» (1947–55), очолював Місію УПА при Закордонному представництві УГВР. Нагороджений Золотим Хрестом бойової заслуги 2-го класу (25.04.1945). Підполковник УПА (1.07.1949). Відповідав за мюнхенську редакцію “Логос”.

Залишив спогади і нариси про УПА.

Помер у Мюнхені 5 липня (за іншими даними – серпня) 1967 року.

Джерела:

*

Марковий блок "Підпільної пошти України" зі спецгашенням, присвячений джемборі в Муасон, 1947

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.