Пл. сен. кер. Ярослав Іванусів-«Федь Фуярка» народився 24 липня 1905 в с. Лопінка (Лоп’янка) Ліського повіту (село зараз не існує).

Вступив до Пласту в 1921 р. під час навчання у Перемиській гімназії. Член 6 куреня ім. полковника Івана Богуна в Перемишлі. Пройшов усі етапи розвитку Пласту: членство на Рідних Землях, членство у відродженому Пласті після війни — станиця Карльсфельд, опісля Берхтесґаден, Німеччина. У 1945 р. вступив до куреня «Лісові Чорти».

Після прибуття до Канади в 1948 р., зорганізував пластову групу в Ледбридж, Альберта, а з переїздом до Едмонтону в 1950 р. включився у життя місцевої станиці.

Він совісно виконував взяті на себе зобов’язання: делегат від станиці на різні пластові з’їзди, організатор пластової коляди, помічник при влаштуванні літних таборів, інструктор піонірки і табірництва, ініціятор і осередковий ОП УПС і станичний (1952—1954, 1957—1958).

За віддану працю нагороджений різними відзначеннями: третє пластове відзначення, орден св. Юрія в сріблі (1970), орден св. Юрія в золоті (1978) — найвище сеньйорське відзначення.

Дописував до пластової преси; зокрема, у західноканадському “Новому шляху” було поміщено його замітку “Атлантик” про шлях через океан (передрук: Пластовий шлях” ч.2(166) за 2011 рік.

Крім Пласту був членом багатьох громадських організацій (КУК, УНО, НТШ, Українського Технічного Товариства та інших).

За професією інженер-лісовик, мірник.

Помер 26 квітня 1998 року.

Могила Ярослава та Іванни Іванусів

Могила Ярослава та Іванни Іванусівих

 

Джерела:

  1. Музей-архів пластового руху
  2. Газета “Свобода”


Найкращий лайк – це 20 гривень 🙂

Завдяки вашим пожертвам наш проект розвиватиметься далі, публікуватиме більше статей, архівних матеріалів та репортажів з історії Пласту та українського молодіжного руху.
*

Лого 100-ліття

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.