Володимир Савчак народився 25 травня 1911 року в Бережанах, в родині ремісника Василя і Ганни з роду Пришляків.

Навчався у Бережанській гімназії, де став членом 24 куреня ім. Павла Полуботка. Малював шкіци, декорації для пластових вистав. Уроки малювання давав проф. о. Михайло Залеський. Любив мандрувати. Разом з братом обходив околиці Бережан, замальовував місцеві краєвиди. Брав участь у пластових прогульках на Лисоню і впорядкуванні стрілецького цвинтаря, насипанні могили-кургану.

1930 року вступив на філософський факультет Львівського університету, де вивчав природничі науки. Нав’язав контакти з артистичним відділом Технічної школи, влітку їздив на курси в Академію мистецтв у Варшаві, куди 1936 року вступив на навчання. Згодом студіював живопис у Мистецькій академії у Вільні.

Працював декоратором у Бережанському театрі «Сокіл», а під час війни викладав рисунок у Бережанській гімназії.

1944 року виїхав до Німеччини, де був помічником фотографа, працював на господарстві, а згодом долучився до товариства художників. Зголосився до першого транспорту, що відвозив емігрантів до Австралії. Уже в таборі для переселенців на замовлення адміністрації почав малювати декорації до інтер’єрів. У 1950 році став членом Спілки Мистецтв Австралії.

Багато мандрував і малював, якийсь час викладав живопис у різних закладах включно з католицькою місією серед аборигенів племені арента. Певний час мешкав самотньо в джунглях.

В Австралії також поновив членство у Пласті, належав до куреня «Лісові Чорти».

Майже кожного року брав участь у збірних виставках Галереї Мистецтв Вікторії в Мельбурні. В тій галереї мав 6 індивідуальних виставок.

Мав персональні виставки в Америці, Канаді, Франції, Англії.

Після здобуття Україною незалежности почав постійно приїздити у рідні Бережани, мандрував Карпатами.

Помер 6 березня 2007 року, похований на Голосківському цвинтарі у Львові.

Джерела:

*

Запрошую підписатися

Час від часу ми готуємо підбірку найкращих матеріалів і будемо раді поділитися

Чудово! Ми надіслали лсиста на вказану пошту, його треба відкрити і підтвердити підписку.